Načítavanie údajov ...

SEHA League mení formát, účastníkom chce byť aj Veszprém

Nadnárodná súťaž bude mať 12 účastníkov a bude sa hrať v dvoch šesťčlenných skupinách

Ôsmy ročník nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ vyvrcholí v stredu v bieloruskom Breste, kde vedenie súťaže prezentovalo plánované novinky. Od nasledujúcej sezóny príde k zmene hracieho systému. Podľa nového formátu, ktorý prinesie redukciu počtu duelov, bude liga rozdelená na dve skupiny po šesť tímov. Po 10 kolách v skupinách bude nasledovať play-off a následne turnaj Final 4.

„V skupinách sa nestretnú tímy z rovnakých krajín. Ďalším kritériom pri rozdeľovaní bude športová úroveň, keďže chceme mať vyrovnané skupiny. Počítame s dvoma klubmi z Chorvátska, Macedónska, Srbska, bieloruským Meškovom Brest a Tatranom Prešov zo Slovenska. Enormný záujem o návrat do SEHA League má Telekom Veszprém. Môžem potvrdiť, že predstavitelia maďarského klubu prejavili interes o podpis kontraktu, ktorý zaručí jeho účasť v ďalších troch ročníkoch. S ostatnými potenciálnymi účastníkmi rokujeme, ich menoslov oznámime v máji,“ informoval prezident SEHA Mihajlo Mihajlovski.

Vedenie SEHA je v kontakte so slovinským Celje Pivovarna Laško, ďalší zástupca tejto krajiny Velenje údajne nemá momentálne potrebnú kvalitu a prípadný štart maďarského Szegedu stroskotáva na inej predstave trénera mužstva. Otázne je, či sa bude o miesto v súťaži uchádzať niektorý z ruských klubov. Novinkou je aj zavedenie turnaja pre výbery hráčov do 18 rokov, detaily budú známe v máji.

Autor: SITA, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022