Načítavanie údajov ...

SEHA ligu opäť otvorí súboj Tatrana Prešov, tentoraz proti nováčikovi CSA Steaua Bukurešť

Nadnárodná „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ 2018/2019 sa začne v poslednom augustovom týždni. Už je známe vyžrebovania 8. ročníka, v ktorom budú jedným z desiatich účastníkov aj hádzanári Tatrana Prešov.

Úradujúcemu slovenskému majstrovi sa v 1. kole, ktoré je plánované na 28. – 29. augusta 2018, ušiel rumunský tím HC CSA Steaua Bukurešť. Duel s nováčikom súťaže sa bude hrať v utorok 28. 8. od 16.15 h v rumunskej metropole. Šarišana takisto ako vlani otvoria základnú časť novej sezóny SEHA League, doma sa predstavia v 3. kole, keď budú v Tatran handball aréne hostiť obhajcu prvenstva RK Vardar Skopje (9. 9. o 17.30 h).

V rámci 1. kola sú na programe konfrontácie dvojičiek, resp. až na výnimky súbojov Bukurešť – Prešov a RK Izvidjač Ljubuški (Bosna a Herceg.) – HC Meškov Brest (Biel.) národné derby tímov z rovnakých krajín: chorvátske Nexe Našice – PPD Záhreb, macedónske Metalurg Skopje – Vardar Skopje, srbské Železničar 1949 Niš – Vojvodina Nový Sad.

SEHA Gazprom League bude mať v sezóne 2018/2019 takisto ako v predchádzajúcom ročníku desať účastníkov (siedmich rovnakých ako v predchádzajúcej edícii, jedného staronového účastníka a dvoch úplných nováčikov), ale už zo siedmich krajín. Novými tímami sú kluby RK Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny (štvrtá účasť), Železničar Niš zo Srbska a rumunský HC CSA Steaua Bukurešť (úplní debutanti).

Toto trio nahradí trojicu Celje Pivovarna Celje Laško, Gorenje Velenje zo Slovinska a RK Dinamo Pančevo zo Srbska. Hrací systém zostáva nezmenený, základná časť bude pozostávať z 18 kôl (skončí sa 12. – 13. 3.) a vyvrcholí záverečným turnajom – Final 4. Obhajcom prvenstva je macedónsky RK Vardar Skopje.

Program 1. kola SEHA Gazprom League 2018/2019 (28. – 29. 8.):

utorok 28. 8.
16.15 h SELČ HC CSA Steaua Bukurešť (Rum.) – Tatran Prešov (SR)
20.45 h Železničar 1949 Niš (Srb.) – RK Vojvodina Nový Sad (Srb.)

streda 29. 8.
17.15 h RK Metalurg Skopje (Maced.) – RK Vardar Skopje (Maced.)
17.15 h RK Izvidjač Ljubuški (Bosna a Herceg.) – HC Meškov Brest (Biel.)
19.00 h RK Nexe Našice (Chor.) – RK PPD Záhreb (Chor.)

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022