Načítavanie údajov ...

Semifinále Ligy majstrov 2019/2020: Kiel – Veszprém a Barca – PSG

Žreb turnaja Final 4 hádzanárskej Ligy majstrov mužov

Nový ročník Ligy majstrov hádzanárov je v plnom prúde, ten predchádzajúci vyvrcholí až v závere tohto kalendárneho roka. Pandémia koronavírusu totiž neumožnila odohrať záverečný turnaj v pôvodnom májovom a ani v prvom náhradnom augustovom termíne, a tak sa elitné kvarteto predstaví v bojoch o prestížnu trofej 28. – 29. decembra 2020.

Utorkový žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) určil semifinálové dvojice Final 4 LM 2019/2020. V LANXESS aréne v Kolíne nad Rýnom, tradičnom dejisku vyvrcholenia najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže mužských klubov, sa v semifinále stretne rekordný šampión LM Barca s lanským finalistom – tímom Paríž St. Germain HB, trojnásobný víťaz THW Kiel bude čeliť štvornásobnému finalistovi Telekomu Veszprém.

Pandémia koronavírusu zasiahla do priebehu súťaže medzi skupinovou fázou a vyraďovacou časťou, a tak EHF rozhodla, že prvé dve družstvá z oboch skupín sa priamo kvalifikovali na turnaj Final 4. Barca s PSG sa stretnú v európskej súťaži už siedmykrát, ale premiérovo v Kolíne. Ak chcú Parížania urobiť krok smerom k prvému triumfu v LM, musia zdolať Kataláncov prvýkrát za ostatné 4 roky. THW Kiel a Veszprém naznačili, čo čaká fanúšikov hádzanej, už v októbri, keď si po remíze 31:31 body podelili v najlepšom zápase aktuálneho priebehu sezóny. Bol to prvý nerozhodný výsledok v doterajšej vyrovnanej bilancii, v ktorej majú oba tímy na konte po 10 víťazstiev.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: ehfcl.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022