Načítavanie údajov ...

Sestry Rajnohové do Besanconu

Slovenská hádzanárska reprezentantka Monika Rajnohová pred nadchádzajúcou sezónou zmenila dres. Naďalej bude pôsobiť vo Francúzsku, ale už nie v Le Havre Athletic Club Handball, v ktorom odohrala po príchode z HK AS Trenčín uplynulú súťažný ročník. Jej novým zamestnávateľom je ESBF Besancon, ktorý v edícii 2017/2018 obsadil bronzovú priečku.

„Netajila som sa s tým, že chcem odísť z Le Havre. Mala som pozitívne referencie o Besancone. Klub sa vyznačuje profesionalitou, podstatne väčšou, než akú som zažila na predchádzajúcom pôsobisku. Ďalším faktorom bola trénerka. Tím koučuje bývalá výborná hádzanárka Raphaëlle Tervelová, družstvo zaznamenalo pod jej vedením veľký progres,“ uviedla pre piatkové vydanie denníka Šport M. Rajnohová, ktorá sa v novom klube pripravuje už druhý týždeň.

Dvadsaťpäťročná spojka však nebude v Besancone jedinou Slovenkou a trenčianskou odchovankyňou. Monike Rajnohovej bude spoločnosť robiť jej mladšia sestra Erika. Mládežnícka reprezentantka, ktorá už nahliadla aj do A-tímu žien SR, strávila doterajšiu časť kariéry v HK AS Trenčín. „Tiež budem pôsobiť v Besancone, ale mala by som hrávať tretiu najvyššiu súťaž za B-tím. Keďže som ešte mladá, myslím si, že som urobila najlepšiu vec, keď som sa takto rozhodla. Teším sa tam,“ poznamenala čoskoro 20-ročná E. Rajnohová pred mesiacom na vyhlásení výsledkov ankety SZH, kde si ako Talent roka v MOL lige odniesla Cenu Márie Ďurišinovej.

Monika Rajnohová si pred lanským príchodom do Francúzska zahrala v sezóne 2016/2017 za švédsky Skara HF i už spomenutý HK AS Trenčín. Predtým si rok obliekala rok maďarského Mosonmagyaróvári KC SE, dve sezóny bola v DHC Slavia Praha, s ktorým si v rámci ČR vybojovala najskôr vicemajstrovský titul a potom bronz. V interlige dosiahla s tímom z Edenu 2. a 4. miesto a v Českom pohári semifinálovú i finálovú účasť. V ČR hrávala dva súťažné ročníky aj v HK Britterm Veselí nad Moravou, kde tiež dosiahla úspechy v podobe triumfu v Českom pohári, spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL i titulu vicemajstra ČR. V drese reprezentácie SR sa predstavila na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku, pričom prispela ku konečnej 12. priečke.

 

Autor: SITA, Foto: france3-regions.francetvinfo.fr

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022