Načítavanie údajov ...

Shejbalovi sa návrat do Kremsu vydaril, dočkal sa prvých víťazných seniorských trofejí

Radostné zakončenie hádzanárskej sezóny 2018/2019 si vychutnal na klubovej úrovni aj Slovák Michal Shejbal. Po skončení platnosti zmluvy vo švajčiarskom TSV St. Otmar St. Gallen čakal v úvode ročníka na nový angažmán, v závere uplynulého kalendárneho roka sa vrátil do rakúskeho Kremsu a o necelý polrok neskôr sa tešil zo zisku „double“. Hádzanári Moser Medical UHK si počas víkendu vybojovali majstrovský titul. Vyrovnané finále play-off HLA (Handball Liga Austria/spusu Liga) rozhodol až piaty duel, v ktorom si Shejbal a spol. poradili s úradujúcim vicemajstrom Alpla HC Hard pred svojím publikom 27:22 a sériu vyhrali 3:2 na zápasy, keď oba tímy v nej využívali výhodu domáceho prostredia.

„Finále sa hralo až na maximálnych päť stretnutí, takže už sme boli aj radi, že je koniec, navyše víťazný v našom podaní. Prežívali sme neskutočnú radosť, keďže v Kremse sa dočkali titulu majstra Rakúska po 42 rokov. Keď k tomu pripočítame aj triumf v pohári, tak to bola neskutočná sezóna pre celý klub. Myslím si, že jedna z najlepších,“ uviedol pre agentúru SITA Shejbal, ktorého radosť znásobila skutočnosť, že on sám získal prvú ligovú trofej na klubovej úrovni: „V mužskej kategórii som sa dočkal majstrovského pohára premiérovo, to isté platí aj o domácej pohárovej súťaži, ktorú sme si v Rakúsku vybojovali v apríli. Predtým som už hral vo finále Rakúskeho pohára, vo Švajčiarsku neuspel v súboji o superpohár a keď som pôsobil v Nemecku, tak sme prehrali vo finále Pohára EHF. Dočkal som sa až teraz.“

Slovenský brankár s reprezentačnými skúsenosťami si pochvaľoval aj atmosféru sprevádzajúcu vyvrcholenie sezóny. „V celom meste bolo posledné týždne cítiť špeciálnu atmosféru a o hádzanú bol obrovský záujem. A to nie iba o domáce zápasy. Štvrté finále, ktoré sme hrali u súpera, sledovalo 400 ľudí pri veľkoplošnej obrazovke v pivárni, ktorá je naším sponzorom. Ohlasy na náš úspech sú veľmi dobré, užívame si tú veľkú spokojnosť, ktorá zavládla,“ pokračoval košický odchovanec.

Krems, ktorý je od soboty štvornásobným rakúskym šampiónom, ovládol už dlhodobú časť najvyššej rakúskej súťaže. Vo štvrťfinále play-off potom vyradil SC Ferlach a v semifinále obhajcu HC FIVERS WAT Margareten, v oboch prípadoch 2:0 na zápasy. Veľkú zásluhu má na tom aj Shejbal, ktorý v piatich finálových zápasoch ligy chýbal v bránke len asi 15 minút. Vo finále pohára proti Bregenzu (23:19) mal takmer 50-percentnú úspešnosť, v prvej štvrťhodine ho hráči súpera prekonali len dvakrát z pokutového hodu.

Vedenie Moser Medical UHK Krems si poistilo služby 34-ročného brankára, ktorý v tomto klube pôsobil od sezóny 2011/2012 do sezóny 2015/2016, na ďalšie obdobie už v predstihu: „Zmluvu som predĺžil už na jar o ďalšie dva roky. Teraz ma čaká krásne leto plné oddychu,“ dodal Shejbal, ktorý počas svojej doterajšej kariéry chytal za švajčiarsky TSV St. Otmar St. Gallen, rakúsky Moser Medical UHK Krems, nemecký HSC 2000 Coburg, maďarský Kecskeméti KSE, švédsky IFK Skövde, bundesligové tímy TUSEM Essen Frisch Auf! Göppingen a na Slovensku za 1. MHK Košice. V drese Slovenska štartoval Shejbal na MS 2009 v Chorvátsku, kde prispel ku konečnému 10. miestu.

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022