Školkovej Nice natiahlo úspešnú sériu

Jedenáste víťazstvo v dvanástom ligovom dueli v aktuálnej sezóne dosiahli hádzanárky Rostova, ktoré vyhrali v Krasnodare 45:26 a upevnili si vedúcu pozíciu v tabuľke svojej skupiny najvyššej ruskej súťaže. V Rostove pôsobí ako asistent trénera Tomáš Hlavatý.

Štvrtý zápas bez premožiteľa v I. francúzskej lige si na konto pripísali hráčky OGC Nice Côte d’Azur Handball, ktoré zvíťazili na pôde Plan de Cuques 27:21. Martina Školková strávila na palubovke 31 minút, trikrát vystrelila bez gólovej radosti a dvakrát bola vylúčená.

Maďarský Mosonmagyaróvár nečakane zakopol v Budaörsi, kde prehral 31:35, k bodovému zisku mu nepomohlo ani päť gólov zo siedmich striel v podaní Barbory Lanczovej počas jej takmer 41-minútového pobytu na ihrisku.

Koszalin, v ktorom pôsobí brankárka Alexandra Ivanicja, utrpel štvrtú prehru za sebou. Tentoraz nestačil doma na lídra tabuľky Zaglebie Lubin (24:31).

Do štvrťfinále Rakúskeho pohára postúpil UHC Eggenburg vďaka triumfu nad Union APG Korneuburg 29:25, z čoho sa tešil tréner Tibor Csóka i jeho zverenka Barbora Králová. Naopak, nedarilo sa hádzanárkam MGA Fivers s brankárkou Adrianou Medveďovou v osemfinále proti Hypo Niederösterreich (11:24).

Reprezentačného kouča mužov SR Petra Kukučku, ktorý so svojimi zverencami aktuálne účinkuje na ME 2022, potešili hráčky Winterthuru, kde pôsobí ako asistent kouča Olivera Rotha. V stredajšom dueli najvyššej švajčiarskej súťaže vyhrali na palubovke poslednej Amicitie 32:19.