Načítavanie údajov ...

Slováci a Slovenky v zahraničí: Emsdettenu nestačilo ani sedem gólov Tomáša Urbana

Hádzanári Chartres zakončili sezónu vo francúzskej Lidl Starligue víťazstvom. Vo svojom záverečnom vystúpení zdolali tabuľkového suseda, keď v Istres vyhrali 32:27. Lukáš Urban k tomu prispel jedným gólom z troch pokusov, v zápise o stretnutí figuroval aj jeho krajan a spoluhráč Matej Mikita. Chartres obsadilo konečné 11. miesto.

V I. bundeslige o záchranu bojujúci HSG Nordhorn-Lingen neuspel na pôde favorizovaného tímu Füchse Berlín v pomere 25:29 a jeho osud je prakticky spečatený. Pivot HSG Dominik Kalafut sa dvakrát dostal k zakončeniu, z toho raz skóroval a odpykal si jeden dvojminútový trest.

Hráči Eisenachu predviedli druhopolčasový obrat na palubovke Bietigheimu, vďaka čomu dosiahli tretiu výhru za sebou a naďalej sa držia v boji o umiestnenie v lepšej polovici tabuľky II. bundesligy. Martin Potisk sa na triumfe 35:32 podieľal dvoma gólmi, pričom vystrelil štyrikrát. Pridal aj jednu asistenciu a jednu získanú loptu. Emsdetten srdnato bojoval o bodový zisk v domácom prostredí Hüttenbergu, ale napokon tam vyšiel naprázdno po tesnej prehre 23:25 a nevylepšil si svoju pozíciu v boji o zachovanie druholigovej príslušnosti. Streleckým lídrom Emsdettenu bol Tomáš Urban. Slovenský krídelník dal z desiatich striel sedem gólov vrátane troch úspešných pokutových hodov zo štyroch pokusov.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/tvemsdetten

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022