Načítavanie údajov ...

Slováci a Slovenky v zahraničí: Tomáš Urban strojcom záchrany Emsdettenu v II. bundeslige

Záchranárska misia úspešná. To si môžu s úľavou povedať hádzanári TV Emsdetten, ktorí sa v II. bundeslige udržali v hodine dvanástej. Vo víkendovom záverečnom kole vyhrali na palubovke VfL Lübeck-Schwartau 32:27 a obsadili konečné 16. miesto bod nad pásmom zostupu. Pre Emsdetten to bolo tretie víťazstvo z ostatných štyroch vystúpení. Lídrom TV bol slovenský reprezentant Tomáš Urban, ktorý sa s 9 gólmi stal najlepším strelcom duelu. Ľavoruký krídelník vyslal na bránku dovedna 11 striel, stopercentný bol zo značky pokutového hodu, keď premenil všetkých päť pokusov. Na konte mal aj jednu technickú chybu.
Prehrou – piatou z ostatných šiestich duelov – sa rozlúčil so sezónou TuS Ferndorf, ktorý podľahol na pôde TuS N-Lübbecke 27:34 a obsadil 14. priečku. Lukáš Péchy sa v drese Ferndorfu dvakrát odhodlal k zakončeniu akcie, ale bez gólovej radosti. ThSV Eisenach, klub Martina Potiska, mal v sobotu voľno a v druhej najvyššej nemeckej súťaži skončil celkovo jedenásty.

V I. bundeslige sa kluby Slovákov rozlúčili so sezónou tesnými prehrami. SC DHfK Lipsko s asistentom trénera Milošom Puterom bojujúce o konečnú 6. priečku nepochodilo na pôde TSV Hannover-Burgdorf (28:31). Csaba Szücs ml. premenil oba svoje strelecké pokusy a pridal jednu asistenciu, ale jeho Bergischer HC podľahol na palubovke Füchse Berlín 27:29 a obsadil 12. priečku. Zostupujúci HSG Nordhorn-Lingen bez Dominika Kalafuta v zostave (nedávno utrpel svalové zranenie) zakončil svoje účinkovanie v najvyššej nemeckej súťaži domácim nezdarom proti HC Erlangen (30:31) a v konečnom poradí mu patrila 18. pozícia spomedzi 20 tímov.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/tvemsdetten

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022