Načítavanie údajov ...

Slováci na októbrovom zraze už aj s legionármi, pozvánky dostali Kopčo, Szücs i obaja Bosniaci

Po septembrovom zraze tzv. ligového výberu mimo asociačného termínu, ktorého spestrením boli prípravné zápasy proti bratislavskému ŠKP a maďarskému prvoligistovi Balatonfüredi KSE, sa slovenskí hádzanárski reprezentanti zídu opäť v októbri. Na sústredení, ktoré je plánované od 20. do 25. 10. v Bratislave, bude mať hlavný kouč SR Peter Kukučka k dispozícii už aj legionárov. Do národného tímu by sa mal vrátiť bundesligovými súbojmi ostrieľaný Csaba Szücs ml. z Bergischer HC a opäť sa v ňom objaví aj Michal Kopčo, ktorý prestúpil v rámci Francúzska do Tremblay-en-France Handball. Pozvánku od Kukučku dostali napríklad tiež Juraj Briatka (Hemer), Otto Kancel (Orosháza) či Marek Hlinka (Zubří).

Z hráčov pôsobiacich v Slovnaft handball extralige je najviac z tímu nováčika Košice Crows, ktorý „dodal“ skúsených – krídelníka Tomáša Urbana, pravú spojku Patrika Hruščáka, ale aj Bosniaka Derviša Birdahiča, ktorý takisto ako Anur Burnazovič z MŠK Považská Bystrica (tiež figuruje v nominácii, pozn.) požiadal o slovenské občianstvo a do budúcnosti by mohli byť obaja alternatívami pre reprezentáciu. Práve Birdahič zaujal v prípravnom dueli s Balatonfüredom (26:32), v ktorom bol s 10 gólmi najlepším strelcom slovenského výberu.

Naopak, z osvedčených členov reprezentačného kádra tentoraz chýbajú pivot Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen) a spojky Jakub (FTC Budapešť) a Matej Mikitovci (Chartres Métropole Handball 28). Slováci sa pripravujú na turnaj 1. kvalifikačnej skupiny v I. fáze európskej časti bojov o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte, ktorý sa 10. – 12. januára 2020 uskutoční za účasti tímov SR, Litvy, Luxemburska a Faerských ostrovov na luxemburskej pôde.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na októbrové sústredenie (20. – 25. 10. 2019):
Brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
Pivoti: Michal Kopčo (Tremblay-en-France Handball/Fr.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (Talent M.A.T. Plzeň/ČR)
Krídla: Juraj Briatka (HTV Hemer/Nem.), Marek Kováčech (Union JURI Leoben/Rak.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Tomáš Urban (Košice Crows)
Spojky: Csaba Szücs ml. (Bergischer HC/Nem.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Marek Hlinka (HC ROBE Zubří/ČR), Anur Burnazovič (MŠK Považská Bystrica), Jakub Prokop (HKM Šaľa), Patrik Hruščák, Derviš Birdahič (obaja Košice Crows)

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022