Načítavanie údajov ...

Slováci od piatka v príprave v Šali, budúci týždeň ich čakajú tri zápasy

Z nominácie hádzanárskej reprezentácie mužov SR na januárové sústredenie vypadli 4 hráči, dodatočne dostal pozvánku Marek Kováčech

Hádzanárska reprezentácia Slovenska má na piatkové popoludnie naplánovaný zraz v Galante. Vzápätí začne v Šali prípravu na pokračovanie II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy vo Švédsku, Rakúsku a Nórsku. Tréner Heine Ernst Jensen pozval na úvodnú časť sústredenia 17 hráčov, z ktorých však nebude k dispozícii trio Branislav Cigáň (HK Agro Topoľčany), Ivan Bystrický (MŠK Považská Bystrica), Vajk Pomichal (ŠKP Bratislava). Dánsky kormidelník dodatočne nominoval Mareka Kováčecha z nemeckého 1. VfL Potsdam, takže do konca tohto týždňa by mal pracovať s 15-členným kádrom. Na druhú časť sústredenia dostalo pozvánku 12 ďalších hráčov, ale pre zranenie sa ospravedlnila spojka prešovského Tatrana Oliver Rábek. Jensenovi by sa malo v pondelok hlásiť 11 hádzanárov.

„Prvý tréning je na programe v piatok večer, ďalšie dni sa bude trénovať dvojfázovo. V pondelok predpoludním je v pláne posilňovňa a popoludní sa pridá druhá skupina nominovaných hráčov,“ informoval agentúru SITA vedúci reprezentácie mužov SR Martin Maťaš.

Slováci však nebudú počas najbližších 10 dní len trénovať, ale v závere budúceho týždňa ich čakajú aj tri medzištátne prípravné stretnutia. V šalianskej Mestskej športovej hale si vo štvrtok 10. januára zahrajú s Holanďanmi (18.00 h), v sobotu 12. a nedeľu 13. 1. nastúpia proti Rumunom (20.30 a 14.00 h).

Aktualizovaná nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na sústredenie a prípravné zápasy v Šali (zoznam hráčov s pozvánkou od 4. 1. 2019):
brankári: Michal Shejbal (Moser Medical UHK Krems/Rak.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
pivoti: Boris Rešovský (Fyllingen Bergen/Nór.), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica)
krídla: Dávid Michalka, Juraj Briatka (obaja HK Agro Topoľčany), Matthias Schwalbe (HSG Dutenhofen/Münchholzhausen/Nem.)
spojka: Matej Mikita (Chartres Métropole Handball 28/Fr.), Otto Kancel (Balatonfüredi KSE/Maď.), Jakub Mikita (Vecsési SE/Maď.), Marek Kováčech (1. VfL Potsdam/Nem.), Marek Korbel (HC Zubří/ČR), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Marek Hlinka (HK Agro Topoľčany), Jakub Prokop (ŠKP Bratislava)

Aktualizovaná nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na sústredenie a prípravné zápasy v Šali (zoznam hráčov s pozvánkou od 7. 1. 2019):
brankár: Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Maď.)
pivoti: Dominik Kalafut (Cesson Rennes Métropole Handball/Fr.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Andrej Petro (HKM Šaľa)
krídla: Miroslav Volentics (bez angažmánu), Tomáš Urban (TV Grosswallstadt/Nem.), Martin Straňovský (Tatran Prešov)
spojky: Patrik Hruščák (TSV Fortitudo Gossau/Švaj.), Ľubomír Ďuriš (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Lukáš Urban, Dominik Krok (obaja Tatran Prešov)

Program medzištátnych zápasov hádzanárov v Mestskej športovej hale v Šali v termíne 10. – 13. januára 2019:
štvrtok 10. 1.: 18.00 h Slovensko – Holandsko
piatok 11. 1.: 19.30 h Rumunsko – Holandsko
sobota 12. 1.: 20.30 h Slovensko – Rumunsko
nedeľa 13. 1.: 14.00 h Slovensko – Rumunsko

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022