Slováci pri rozlúčkach gólovo pri chuti

Hádzanárky nemeckého družstva Thüringer HC zakončili sezónu v I. bundeslige, v ktorej im patrí konečná 4. priečka, prehrou na pôde tretieho Buxtehuder HC 32:35. Lýdii Jakubisovej sa však rozlúčka vydarila, keď v drese THC dala päť gólov.

V českej extralige sa v sériách o medaily rozhodne až v piatych zápasoch. Plzeň totiž vo finále pokorila Karvinú tesne 26:25 a vyrovnala na 2:2. Marek Korbel za víťazov neskóroval. Pražská Dukla si v súboji o 3. miesto poradila so Zubří trénera Petra Dávida 28:24 a tiež si zachovala šancu na zisk bronzu v rozhodujúcom stretnutí. V jej zostave naďalej chýba zranený Marek Hlinka.

Skvelú rozlúčku s tímom HE-DO B. BRAUN Gyöngyös má za sebou Ľubomír Ďuriš. Slovenský tvorca hry bol proti družstvu NEKA najlepším strelcom domácich, keď k výhre 30:25 prispel počas 39 minút na ihrisku 7 gólmi z desiatich pokusov. Gyöngyös obsadil výborné 6. miesto. Eger zakončil sezónu, po ktorej sa lúči s najvyššou súťažou, prehrou 23:28 s Budakalászom. Šimon Macháč v poslednom dueli v drese predposledného Egeru odohral takmer 47 minút a skóroval päťkrát zo siedmich striel.

Trpkú prehru v boji o postup z II. bundesligy utrpel HSG Nordhorn-Lingen, ktorý podľahol v Dessau tesne 30:31. Dominik Kalafut sa presadil dvakrát z troch striel, raz bol vylúčený. Jeho tím nevyužil možnosť poskočiť na 2. priečku tabuľky.

V poslednom kole španielskej Ligy Asobal zvíťazil Puente Genil nad Torrelavegou 30:26 a bodovo sa dotiahol na svojho súpera. Michal Martin Konečný v bránke Genilu kryl päť z osemnástich striel súpera.