Načítavanie údajov ...

Slováci v príprave na kvalifikáciu MS 2021 bez Kopča a Szücsa

Hádzanárska reprezentácia mužov Slovenska sa zišla v nedeľu v Bratislave na sústredení, ktoré je prípravou na blížiacu sa kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte. Hlavný kouč Peter Kukučka nominoval 18-členný káder, ale z pôvodnej nominácie vypadla dvojica skúsených legionárov Csaba Szücs (Bergischer HC/Nem.) a Michal Kopčo (Tremblay-en-France Handball/Fr.). Neskôr sa k národnému tímu pripojí Derviš Birdahič, ktorý si vybavuje administratívne záležitosti s udelením slovenského občianstva. Trénerské kvarteto Kukučka – Antl – D. Valo – Putera bude mať potom k dispozícii 16 hráčov.

„Na oboch pondelkových tréningoch sme pracovali na obrane 0-6, ale samozrejme, že sme sa venovali aj útoku. Večer sme si pozreli video z nášho kvalifikačného zápasu s Maďarmi, aby chalani, keďže niektorí tu vtedy s nami neboli, lepšie pochopili, čo od nich vyžadujeme. V utorok sme sa zamerali na útok proti vysunutej obrane. Prešli sme si útočné kombinácie. V druhej polovici sme sa vrátili k obrane 0-6 a musím povedať, že som videl výrazný posun v porovnaní s predchádzajúcim dňom. Ešte si toho veľa potrebujeme prejsť: presilovky, oslabenia, druhú vlnu. Rozhodne máme čo robiť aj v nasledujúcich dňoch,“ povedal pre agentúru SITA hlavný kouč Peter Kukučka, ktorého zverenci si mali zmerať sily vo Viedni s lídrom najvyššej rakúskej súťaže HC Fivers WAT Margareten.

„Z tohto duelu zišlo. Majú zranených hráčov, ďalší odišli na zraz reprezentácie, takže to odriekli. Vo štvrtok si zahráme s extraligovým Hlohovcom. Nemám problém s tým, že nehráme medzištátny zápas. Aj vzhľadom k tomu, že sú tu tiež noví chalani. Keby sme nemali poriadne zvládnutý systém, tak by sme sa trápili a bola by to improvizácia. Nevidím ako prekážku, že budeme len trénovať. Vieme si zahrať aj proti sebe, nakrútiť, postrihať a zanalyzovať to, aby sme vedeli, čo potrebujeme. V decembri však prídu na rad už aj medzištátne stretnutia,“ doplnil Kukučka.

Slováci budú mať sústredenie do piatka 25. októbra. Pripravujú sa na turnaj 1. kvalifikačnej skupiny v I. fáze európskej časti bojov o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte. Kvalifikačný turnaj sa 10. – 12. januára 2020 uskutoční za účasti tímov SR, Litvy, Luxemburska a Faerských ostrovov na luxemburskej pôde.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na októbrové sústredenie (20. – 25. 10. 2019):
Brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
Pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (Talent M.A.T. Plzeň/ČR)
Krídla: Juraj Briatka (HTV Hemer/Nem.), Marek Kováčech (Union JURI Leoben/Rak.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Tomáš Urban (Košice Crows)
Spojky: Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Marek Hlinka (HC ROBE Zubří/ČR), Anur Burnazovič (MŠK Považská Bystrica), Jakub Prokop (HKM Šaľa), Patrik Hruščák, Derviš Birdahič (obaja Košice Crows)

Autor: SITA, Foto: msk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022