Načítavanie údajov ...

Slováci v závere týždňa dvakrát proti Izraelčanom

Ženská reprezentácia Slovenka neúspešným vystúpením v Koszaline, kde prehrala v záverečnom vystúpení v kvalifikácii ME 2018 s domácim Poľskom 21:26, uzavrela svoje tohtosezónne účinkovanie. Záverečný zraz pred letnými dovolenkami majú aj mužskí reprezentanti SR. Nečakajú na nich kvalifikačné povinnosti, ale asociačný termín využijú na odohranie dvoch medzištátnych prípravných zápasov s Izraelom.

Slováci sa zišli v pondelok v Bratislave. Hlavný tréner mužov SR Heine Ernst Jensen nemá k dispozícii kompletný káder, oproti pôvodnej nominácii musel urobiť viacero zmien. Z rôznych dôvodov sa ospravedlnilo kvarteto Dominik Kalafut (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Martin Straňovský (HC Erlangen/Nem.), Matej Mikita (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Branislav Cigáň (HK Agro Topoľčany), namiesto nich dostali pozvánku pivot Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica) a Marek Kováčech (Union JURI Leoben/Rak.). V hlavnom meste sa momentálne pripravuje 14-členný káder.

„Po dvoch utorkových tréningoch odcestujú Slováci v stredu ráno do Izraela, kde v piatok od 15.00 h miestneho času v Rišone LeZion a v sobotu od 18.30 h v Ramat Gane nastúpi proti domácim reprezentantom. „Po príchode do Tel Avivu máme v pláne tréning, vo štvrtok ráno tiež a popoludní návštevu Jeruzalema. V piatok len zápas, v sobotu si ráno zatrénujeme a večer nás čaká odveta,“ informoval agentúru SITA vedúci národného tímu hádzanárov Slovenska Martin Maťaš.

Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na júnové sústredenie a medzištátne zápasy s Izraelom (4. – 10. 6. 2018):
brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Michal Shejbal (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.)
pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica)
krídla: Miroslav Volentics (HSG Wetzlar/Nem.), Dávid Michalka (HK Agro Topoľčany)
spojky: Patrik Hruščák (Die Eulen Ludwigshafen/Nem.), Marek Kováčech (Union JURI Leoben/Rak.), Ľubomír Ďuriš (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Maroš Baláž (Váci KSE/Maď.), Dominik Krok, Lukáš Urban (obaja Tatran Prešov), Marek Hlinka (HK Agro Topoľčany)

 

Autor: SITA, Foto: Pavol Uhrin

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022