Slovenky mali proti Španielkam šance na obrat, v rozhodujúcich chvíľach sa prejavila rutina súperiek

Slovenské hádzanárky napriek výraznému oslabeniu, keď im chýbalo šesť hráčok základného kádra, uhrali na pôde veľkého favorita prijateľný výsledok. V úvodnom vystúpení II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2022 prehrali v Antequere pri Málage so Španielkami 28:33. Vzhľadom na početné absencie a niektoré pasáže vo vývoji duelu (v 15. min 4:10, polčas 11:17) to nie je zlý výsledok, ale v stretnutí boli aj momenty, keď sa rysovala šanca na veľké prekvapenie.

„Nastúpili sme proti kvalitnému súperovi. V našej hre bolo príliš veľa výkyvov. V prvom polčase nám Španielky ušli na rozdiel šiestich gólov a to sa potom dobieha veľmi ťažko. Najmä to stojí veľa síl. Taktiež sme nezvládli záver prvého dejstva. To sú momenty, ktoré ovplyvňujú celkový vývoj zápasu. Napriek tomu musím dievčatám vysloviť pochvalu za to, ako sme sa dokázali v druhom polčase priblížiť a vrátiť do stretnutia, ktoré bolo potom na vážkach. Práve tam sa však prejavila rutina nášho súpera. My sme mali šance, aby sme dokázali vyrovnať, ale nepremenili sme ich. Ony nás dokázali vzápätí potrestať. Keď sme sa dotiahli na jeden gól a mali loptu, to sú práve tie kľúčové okamihy, ktoré musíme proti takémuto súperovi zvládnuť, aby sme uspeli. To sa nám včera nepodarilo,“ zhodnotil výkon svojho družstva tréner ženskej reprezentácie SR Pavol Streicher, podľa ktorého sa dalo v stredu dosiahnuť viac ako prehru o päť gólov: „V konečnom dôsledku si myslím, že výsledok 28:33 je pre nás príliš krutý. Na druhej strane si myslím, že môžeme byť určitým spôsobom spokojní s tým, ako sme sa prezentovali. Nebolo to totiž ľahké. Bol veľký tlak z publika, vyskytli sa aj určité problémové situácie, ktoré boli na jednej strane posúdené tak, na druhej inak. Víťazstvo Španielska je zaslúžené, ale podľa mňa sme mali na to, aby sme uhrali o niečo lepší výsledok.“

Kormidelníka Sloveniek, ktoré v decembri čaká vystúpenie na svetovom šampionáte práve v krajine svojich stredajších premožiteliek, potešilo ako jeho tím ´žil´ aj na lavičke. „Dievčatá sa povzbudzovali, pôsobili sme ako jednoliata ekipa a na tom môžeme stavať aj v zápase s Maďarskom. Sme na dobrej ceste. Teraz verím, že podobný a aj lepší výkon podáme už v nedeľu proti Maďarsku,“ vyjadril sa Streicher pred nedeľňajšou konfrontáciou v Topoľčanoch, kde sa kvalifikačný zápas ME 2022 začne 10. 10. od 18.15 h.