Načítavanie údajov ...

Slovenky potrápili aj účastníkov ME 2018, Packovi robia starosti zdravotné problémy

Hádzanárky Slovenska majú za sebou generálku pred I. fázou kvalifikácie MS 2019, ktorú absolvujú v závere tohto týždňa v Šali (30. 11. – 2. 12.). Dopadla v súlade s papierovým predpokladmi, keď na 45. ročníku medzinárodného turnaja „O štít mesta Cheb“ obsadili v konkurencii Česka, Chorvátska a Švajčiarska konečné 3. miesto s bilanciou jedno víťazstvo – dve prehry. Oproti predchádzajúcej účasti je to mierny posun v konečnom umiestnení, keďže v roku 2014 uzatvárali poradie na 4. pozícii.

Zverenky trénera Jána Packu tentoraz nestačili v Chebe na dvoch účastníkov blížiacich sa ME, s Chorvátkami i domácimi Češkami prehrali zhodne 20:22, nad Švajčiarkami, ktoré tiež čaká I. kvalifikačná fáza, vyhrali vysoko 35:22. Slovenky boli aj vo výsledkovo neúspešných stretnutiach podľa slov kormidelníka SR blízko k triumfom. Ešte v priebehu druhého polčasu posledného zápasu s Češkami boli pri štvorgólovom vedení reálne v hre o celkové prvenstvo na podujatí. Napokon im to nevyšlo a nepridali štvrté slovenské celkové víťazstvo v Chebe (prvé po 11 rokoch), ale Packa vyjadril spokojnosť a bol rád za možnosť takejto konfrontácie.

„Bola to dobrá príprava. V zápasoch sme sa presvedčili, že aj proti silnejším protivníkom dokážeme hrať a bojovať o víťazstvá. V takýchto stretnutiach často rozhodujú maličkosti a my sa musíme naučiť vyhrávať tieto duely, aby nám rástlo aj sebavedomie. Potrebujeme hrávať čo najviac náročných zápasov,“ uviedol pre agentúru SITA Ján Packa.

Tréner slovenskej ženskej reprezentácie chcel v zápasovom zaťažení od štvrtka do soboty otestovať svoj káder a rozložiť záťaž medzi všetky hráčky. Turnaj v Chebe mal vyriešiť posledné otázniky v zostave na kvalifikáciu. Vzhľadom na zdravotné problémy viacerých hráčok má však Packa teraz plnú hlavu starostí. Ešte pred odchodom na západ ČR sa zranila ľaváčka Habánková, v záverečnom vystúpením nemohol rátať so strednými spojkami Wollingerovou a Kučerovou. „Uvidíme, ako teraz bude vyzerať káder na kvalifikáciu,“ skonštatoval Packa a pre denník Šport vysvetľujúco dodal: „Problémy má aj Bujnochová, takže musím porozmýšľať, koho povolať.“

Reportáž po turnaji z GBS na RTVS v čase od 16:00: http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12958/172760#966

Autor: SITA, Foto: GBS – RTVS

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022