Načítavanie údajov ...

Slovenky v I. fáze kvalifikácie MS 2019 proti Kosovčankám, Ukrajinkám a Izraelčankám

Hádzanárky Slovenska spoznali v utorok mená prvých troch súperov na ceste za postupom na svetový šampionát žien 2019 v Japonsku (29. 11. – 15. 12.). Slovenky začnú svoje kvalifikačné účinkovanie už v prvej z dvoch fáz. Utorkový popoludňajší žreb na kongrese Európskej hádzanárskej federácie v škótskom Glasgowe ich zaradil do 1. skupiny spolu s hráčkami Kosova, Ukrajiny a Izraela. Reprezentantky SR, ktoré momentálne ešte oficiálne nepoznajú meno svojho nového trénera (neoficiálne sa ako o nástupcovi Dušana Poloza hovorí o Jánovi Packovi, pozn.), sú hlavnými favoritkami na prvenstvo v skupine a postup do vyraďovacej časti kvalifikácie. Žrebovali ich z najsilnejšieho I. koša, z II. dostali Kosovčanky a Ukrajinky, z III. koša pribudli Izraelčanky.

„Musím povedať, že sme veľmi spokojní, lebo sú tam aj dve oveľa náročnejšie skupiny. Predovšetkým tá štvrtá je veľmi silná. Výsledok žrebu je dôležitý aj z toho pohľadu, že na rozdiel od minulosti postupuje z I. fázy len víťaz skupiny a z jednej aj druhý tím, predtým postupovali z každej prví dvaja. Zrejme sa bude hrať turnajovým spôsobom, ešte bude podstatná dohoda o dejisku kvalifikácie. Predpokladám, že okrem nás sa bude ešte aj niekto ďalší uchádzať o organizáciu turnaja. Naším najväčším súperom bude Ukrajina, s ktorou sme naposledy tesne prehrali 20:21 v Šali v novembri 2016 v I. fáze kvalifikácie MS 2017 v Nemecku. Ani ostatných účastníkov by som nepodceňoval, v Európe už niet slabého protivníka,“ povedal prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša. Reakciu na žreb pridala pre agentúru SITA aj stabilná členka kádra reprezentácie žien SR – spojka Marianna Rebičová: „Myslím si, že žreb prvej fázy kvalifikácie dopadol pre nás priaznivo. Z môjho pohľadu je to určite priechodná skupina, jej zloženie je prijateľné. Verím, že postúpime ďalej.“

Šestnásť účastníkov I. fázy rozdelil žreb do štyroch štvorčlenných skupín, z ktorých postúpia ďalej víťaz a najlepšie družstvo z 2. priečok. Druhá fáza (play-off) sa bude hrať od 31. mája do 6. júna 2019, z nej vzíde 9 postupujúcich na 24. MS, na ktorých bude 13 európskych účastníkov. Francúzsko ako svetový šampión z roku 2017 má istú účasť, ešte sa k nemu pridá najlepšie trio z ME 2018 vo Francúzsku.

Žreb I. fázy kvalifikácie MS 2019 v hádzanej žien v Japonsku:
1. skupina: Slovensko, Kosovo, Ukrajina, Izrael
2. skupina: Švajčiarsko, Faerské ostrovy, Litva, Fínsko
3. skupina: Bielorusko, Taliansko, Portugalsko, Grécko
4. skupina: Turecko, Macedónsko, Island, Azerbajdžan

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022