Načítavanie údajov ...

Slovensko-maďarský organizačný výbor ME mužov 2022 predstavil logo šampionátu

Majstrovstvá Európy hádzanárov 2020, ktoré sa prvýkrát konajú v troch krajinách, napíšu svoju poslednú kapitolu finálovým duelom v nedeľu v Štokholme. Deň predtým sa v tomto švédskom meste diali aj dôležité veci v súvislosti s budúcimi šampionátmi. Na mimoriadnom kongrese Európskej hádzanárskej federácie (EHF) sa rozhodlo o organizátorovi ME žien 2024, ktoré sa budú konať v Maďarsku, Švajčiarsku a Rakúsku. Táto kandidatúra dostala prednosť pred slovensko-česko-poľskou. Zároveň Maďarsko a Slovensko ako usporiadatelia nasledujúcich ME mužov predstavili oficiálne logo kontinentálneho šampionátu v roku 2022.
Predstavitelia organizačného výboru tohto vrcholného európskeho podujatia absolvovali v sobotu v Štokholme tradičné ceremónie – za prítomnosti prezidenta EHF Michaela Wiederera si prevzali vlajku EHF od organizátorov prebiehajúceho šampionátu. Z rúk švédskeho šéfa usporiadateľov Kristera Bergströma si ju aj v mene jeho kolegov zo spoluorganizátorských krajín Nórska a Rakúska prevzali prezidenti Maďarského i Slovenského zväzu hádzanej Máté Kocsis, resp. Jaroslav Holeša.
Hlavnou témou sobotňajšej akcie však bola prezentácia loga ME 2022, ktoré zahŕňa národné farby oboch krajín – červenú, zelenú, bielu a modrú. Logo úzko súvisí s mottom podujatia „Sledujte zápasy, uvidíte viac“, čím upriamuje pozornosť na množstvo príležitostí pre fanúšikov okolo piatich dejísk.
„My už to logo poznáme niekoľko mesiacov, keďže bolo výsledkom súťaže, ktorú sme mali spoločne s maďarskou stranou. Myslím si, že ostatní ho prijali veľmi dobre. Samotná prezentácia bola v modernom technologickom duchu a podľa mňa zaujala,“ uviedol prezident SZH Jaroslav Holeša.
Zápasy ME 2022 budú hostiť Bratislava (dve skupiny základnej fázy, hlavná fáza), Košice (základná fáza), Debrecín, Szeged (základná fáza), Budapešť (základná a hlavná fáza, finálový víkend). Šampionát sa uskutoční od 13. do 30. januára 2022. Dejiskom stretnutí v maďarskej metropole bude nová Budapeštianska aréna. Hrací formát so šiestimi skupinami v základnej a dvoma v hlavnej fáze zostáva rovnaký ako v roku 2020.
„Chceme ukázať fanúšikom z celej Európy viac ako len tradičné športové podujatie. Veríme, že to bude obrovský festival,“ uviedol zástupca maďarského organizačného výboru Szabolcs Bíró. Jeho slovenský kolega Martin Simonides poznamenal: „Všetky dejiská sú ľahko dosiahnuteľné zo všetkých kútov európskeho kontinentu.“

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022