Slovnaft handball extraliga – Prvá prehra lídra, Šaľu doma pokorili Topoľčany

Po reprezentačnej prestávke pokračovala Slovnaft handball extraliga v hádzanej mužov 2018/2019 stretnutiami 9. kola, v ktorom prišiel o nezdolanosť líder tabuľky. HKM Šaľa nezakončí prvú polovicu základnej časti bez prehry, keďže pred početnou domácou diváckou kulisou podľahol HK Agro Topoľčany 27:34. Hostia si už v prvej štvrťhodine utvorili osemgólový náskok (11:3), ktorý po zmene strán ešte zvýšili (25:16 v 42. min) a potom už ani po diskvalifikácii Alexandra Ivanova nepustili cenný triumf zo svojich rúk.

Aj v ďalších zápasoch sa presadili tímy z prvej polovice tabuľke. Hádzanári MŠK Považská Bystrica deklasovali Strojár Malacky 43:26 a po zaváhaní Šaľanov za nimi zaostávajú už iba o jediný bod. Zaujímavosťou bolo 12 gólov pivota Šimona Macháča, ktorý však odohral len tri štvrtiny duelu. Potom opustil hraciu plochu po červenej karte.

Na domácej palubovke naplno zabodoval aj MHC Štart Nové Zámky, ktorý pokoril bratislavský ŠKP 27:23, keď základ úspechu položil v I. polčase utvorením si šesťgólového náskoku.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 9. kola Slovnaft handball extraligy 2018/2019:
MŠK Považská Bystrica – TJ Strojár Malacky 43:26 (24:10)
Najviac gólov: Š. Macháč 12/1, Ivanicja 6, M. Briatka 6/1 – Rakatynec 8/1, Burnazovič a Prevaj po 5
pok. hody: 5/5 – 1/1, vylúčení: 4 – 6, ČK: 44. Š. Macháč za 3 vylúčenia – 42. Bízek za 3 vylúčenia, rozhodovali: Gedeon a Palovčák, 420 divákov

HKM Šaľa – HK Agro Topoľčany 27:34 (10:18)
Najviac gólov: Meľnyk 7/1, S. Mažár 5, Fodorean 5/1 – Hlinka 8, Hozman a Cigáň po 6, J. Briatka 6/3
pok. hody: 5/4 – 4/3, vylúčení: 4 – 12, ČK: 44. Ivanov (Agro) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol, 850 divákov

MHC Štart Nové Zámky – ŠKP Bratislava 27:23 (15:9)
Najviac gólov: Gyurics 7, Tschur 7/4, G. Vadkerti 5 – Prokop 7, Kysel 7/2, M. Lieskovský 4
pok. hody: 5/5 – 6/2, vylúčení: 5 – 6, rozhodovali: Oťapka a Zubo, 250 divákov

Autor: SITA, Foto: Barbora Talačová