Načítavanie údajov ...

Slovnaft handball extraliga s najväčšou zmenou v počte účastníkov, Košice Crows majú výnimku

Nový ročník Slovnaft handball extraligy (SHE) v hádzanej mužov je už predo dvermi. Začne sa počas nadchádzajúceho víkendu, tri stretnutia 1. kola – Košice Crows – HáO TJ Slovan Modra, HKM Šaľa – HC Sporta Hlohovec, ŠKP Bratislava – MHC Štart Nové Zámky – sú na programe v sobotu 31. augusta a zostávajúci štvrtý Topoľčany – Prešov v pondelok 2. septembra.

„Sme na prahu 3. ročníka Slovnaft handball extraligy, ktorý bude zvláštny tým, že sa v ňom predstaví deväť tímov, hoci už v minulosti sme tu mali aj takýto počet účastníkov. V každom kole bude jeden tím pauzovať. Oproti predchádzajúcemu ročníku chýbajú dva kluby. MHK Piešťany nesplnili podmienku ohľadom mládežníckych družstiev, potom dostal šancu zotrvať Strojár Malacky, ale jeho vedenie sa rozhodlo nepokračovať medzi elitou. V súťaži však vítame nováčika Košice Crows, ktorý má vo svojom kádri viaceré zvučné mená a bude prínosom. Treba však povedať, že aj klub z metropoly východu štartuje v súťaži na výnimku. Myslím si, že nadchádzajúci ročník bude kvalitnejší a dramatickejší ako predchádzajúci. Súťažný model sa nezmenil. Najskôr sa bude hrať základná, potom nadstavbová časť, následne play-off a Ligový pohár. Extraliga vyvrcholí v posledný májový víkend. Tím na 9. priečke po dlhodobej časti bude hrať baráž s druhým tímom I. ligy o účasť v nasledujúcom ročníku. Víťaz I. ligy má postup do extraligy zaistený automaticky,“ uviedol riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

Hlavným favoritom SHE je obhajca titulu Tatran Prešov. Zástupcovia ostatných klubov svojimi predsezónnymi vyjadreniami neodkryli, kto bude jeho najvážnejším konkurentom. „Po skúsenostiach z minulosti sú predstavitelia klubov na tlačovej besede opatrnejší, ale podľa mňa je pre Šaľu povinnosť semifinále, k nej treba prirátať aj Považskú Bystricu, na play-off môžu ašpirovať aj Košice a svoju úlohu zohrajú aj Nové Zámky,“ uviedol P. Brunovský.

Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov má tretí rok hlavného partnera v spoločnosti Slovnaft. „Máme záujem naďalej podporovať tento šport. Chceme, aby bola hádzaná populárna nielen na úrovni ligy, ale aj reprezentácie. Vynasnažíme sa robiť všetko pre to, aby do hľadísk hál prišlo čo najviac divákov a zároveň sme k tomuto športu pritiahli aj mladých,“ povedal na tlačovej besede zástupca Slovnaftu Martin Demčák.

Súčasťou hádzanárskej sezóny bude tradične aj Slovenský pohár. „Ten vyvrcholí opäť turnajom Final 4 spoločne na jednom mieste pre mužov i ženy. Bude sa hrať 14. – 15. marca 2020, dejisko ešte nie je známe. Výkonný výbor ho schváli niekedy na jeseň. Našim zámerom je, aby sa nehralo na palubovke niektorého z účastníkov. Chceme spopularizovať tento šport a podporiť nejaké mesto či región, kde sa robí hádzaná na nižšej úrovni, prípadne pracujú s mládežou,“ vysvetlil Brunovský.

Program 1. kola Slovnaft handball extraligy v hádzanej mužov 2019/2020 (31. augusta a 2. septembra 2019):
sobota 31. 8.
18.00 h Košice Crows – HáO TJ Slovan Modra
18.00 h HKM Šaľa – HC Sporta Hlohovec
18.00 h ŠKP Bratislava – MHC Štart Nové Zámky
pondelok 2. 9.
18.00 h HK Agro Topoľčany – Tatran Prešov
MŠK Považská Bystrica – voľno

Please accept YouTube cookies to play this video. By accepting you will be accessing content from YouTube, a service provided by an external third party.

YouTube privacy policy

If you accept this notice, your choice will be saved and the page will refresh.

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022