Načítavanie údajov ...

Spokojnosť s Pachecom, Tatran si Brazílčana zaviazal do roku 2023

Brazílsky hádzanársky reprezentant Pedro Pacheco spája svoju budúcnosť s Tatranom Prešov. Najlepší slovenský klub ostatných rokov v utorok informoval, že s 22-ročným hráčom predĺžil zmluvu o ďalší rok. Stredná spojka sa Šarišanom upísala do 30. júna 2023.

„Pedro ukázal za relatívne krátky čas veľmi pozoruhodný a výrazný progres a svoju kvalitu. Ako stredná spojka má prirodzený herný prehľad, je veľmi dobrý zakončovateľ a v zápasoch u nás zaujal aj viaceré európske kluby. Chceli sme, aby mal Pedro istotu a čistú hlavu, nech sa môže sústrediť na hádzanársku kariéru v Tatrane. Sme teraz veľmi radi, že prišlo k predĺženiu zmluvy,“ skonštatoval na margo podpisu generálny manažér klubu Miroslav Benický, citoval ho klubový web.

Pacheco prišiel do Prešova vo februári 2020 z klubu Esporte Clube Pinheiros a s visačkou najlepšieho hráča Brazílie na minuloročných majstrovstvách sveta juniorov, na ktorých dosiahol v 6 dueloch 26 gólov. S Tatranom pôvodne uzavrel kontrakt na dva a pol roka, teraz by mal v Prešove pôsobiť o rok dlhšie.

„Po predsezónnej príprave mi klub navrhol ročné predĺženie zmluvy. Veľmi ma to potešilo, pretože Tatran je kvalitný klub a pred sebou máme veľké ciele na najbližšie sezóny, v ktorých by sme sa chceli prepracovať do Final 4 SEHA ligy a byť úspešní aj v Európskej lige. Rozhodol som sa zostať, pretože som si tu rýchlo zvykol. Máme dobrý kolektív, to je pre mňa dôležité. Páči sa mi tu, sme dobrá partia, máme spoločné záujmy aj spoločný program,“ povedal skromný, pracovitý a tichý Pacheco, ktorý sa momentálne zotavuje zo svalového zranenia.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022