Suverénny Prešov proti Novým Zámkom

Tatran Prešov – MHC Štart Nové Zámky 38:19 (23:9)

Víťazstvá prvých troch tímov tabuľky v úvodnom kole A-skupiny (o 1. – 6. miesto) nadstavbovej časti Slovnaft handball extraligy v hádzanej mužov skompletizoval triumf Tatrana Prešov. Šarišania v stredajšej dohrávke 1. kola nedali šancu MHC Štart Nové Zámky, nad ktorým vyhrali presvedčivo 38:19 (23:9).

V 12. min bolo ešte len 8:5 pre Tatran, ale potom už na palubovke dominoval. Do prestávky získal výrazný štrnásťgólový náskok, čím v predstihu rozhodol o osude duelu. Zverenci trénera Slavka Golužu hneď po zmene strán zvýšili na 24:9, ale následne päťkrát za sebou inkasovali (24:14). Z obratu v podaní Novozámčanov však nebolo nič. Tatran vyhral úsek od 38. do 58. min 13:3, čím zdvojnásobil rozdiel v skóre (37:17). Prešov sa vrátil na 2. priečku tabuľky o bod za HKM Šaľa, MHC Štart zostal piaty.

Hádzaná – Slovnaft handball extraliga 2018/2019 – muži – nadstavbová časť – A-skupina (o 1. – 6. miesto) – dohrávka 1. kola – streda:

Najviac gólov: D. Krok 8, Kosteski 7/1, Hrstka 5 – G. Vadkerti 6/2, Tilandy 4, M. Kocák 3
pok. hody: 2/2 – 3/3, vylúčení: 1 – 1, rozhodovali: Daňo a Vydra, 304 divákov

Autor: SITA, Foto: Tatran Prešov (zdroj)