Načítavanie údajov ...

Szarkovej jedna z najlepších sezón, v Maďarsku 14. najlepšou ligovou kanonierkou

Úspešnú sezónu ozdobenú ziskom bronzu v drese tímu Motherson Mosonmagyaróvár má za sebou Simona Szarková, ktorá patrila medzi najlepšie kanonierky najvyššej maďarskej súťaže žien 2020/2021. Dvadsaťdeväťročná slovenská spojka Mosonmagyaróváru odohrala kompletných 26 kôl, v ktorých skórovala 118-krát (priemer na zápas 4,54), čo ju zaradilo v konkurencii kvalitných hádzanárok na 14. pozíciu. Od prvej desiatky, na ktorej prelome boli francúzska reprezentantka Estelle Nzeová-Minková a slovenská rodáčka reprezentujúca Maďarsko Szandra Szöllősiová-Zácsiková (obe zhodne po 127 g.), ju delilo 9 gólov.

„Sezóna celkovo bola super, dosiahnuť 3. miesto v kvalitnej maďarskej lige a v konkurencii tímov ako Györ, FTC, Debrecín či Siófok je veľký úspech pre mňa a aj pre klub ako Mosonmagyaróvár. Čo sa týka poradia strelkýň, tak to tiež bolo super, aj keď si myslím, že za iných okolností to mohlo byť ešte oveľa lepšie. Cítila som sa veľmi dobre a darilo sa mi, ale poslednú tretinu sezóny som hrala s cystou v kolene, čo ma limitovalo. Navyše, ako sme sa s vedením Mosonmagyaróváru nedohodli na pokračovaní zmluvy, tak som nedostávala toľko priestoru.  Zaujímavosťou bolo, že som v tejto sezóne nehádzala ani jednu sedmičku. Celkovo to však hodnotím veľmi pozitívne a aj keď posledné tri mesiace boli pre mňa v Mosonmagyaróvári ťažké, považujem túto sezónu za jednu z mojich najlepších,“ uviedla pre slovakhandball.sk Szarková, ktorá sa so svojím klubom rozlúčila a od nadchádzajúcej sezóny bude hráčkou konkurenčného Siófoku.

Novozámocká rodáčka pochádzajúca zo Šurian okrem ligových gólov dosiahla aj 9 presných zásahov v dvoch dueloch Maďarského pohára. Z klubových spoluhráčok ju predstihla iba Eszter Tóthová so 143 ligovými gólmi, čo ju radilo na 6. priečku celkového poradia. Najlepšou kanonierkou sa stala Tamara Pálová z MTK Budapešť (179 gólov/26 duelov) o 9 gólov pred Annou Kovácsovou (DVSC Schaeffler) a Mercédesz Kissovou-Walfischovou z Eŕdu (166).

Z ďalších Sloveniek sa do prvej stovky dostali ešte dve – Veronika Habánková z družstva Kisvárda Master Good bola 73. (61/20), Szarkovej klubová spoluhráčka Barbora Lancz 86. (53/26). Ďalšie slovenské hráčky Mosonmagyaróváru sa zmestili do druhej stovky: Anette Emma Hudák figurovala na 167. pozícii (12/26) a Mária Holešová bola 200. (3/21). Príležitosť počas sezóny dostali, ale do streleckej listiny sa nezapísali mladé Dorota Bačenková (0/14), Veronika Duranková (0/1) a brankárka Izabela Kondášová (0/11).

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://mkcse.hu/

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022