Načítavanie údajov ...

SZH víta novelu zákona o športe

Slovenský zväz hádzanej (SZH) víta nedávnu legislatívnu činnosť Národnej rady Slovenskej republiky, počas ktorej si vo svojej podstate osvojila základný účel a myšlienku návrhu novely zákona o športe, keď tento návrh bol schválený dňa 22. októbra 2019 v prvom čítaní.

„Predmetný návrh novely zákona o športe považujeme za krok správnym smerom, ktorý výrazne pomôže nastoliť právnu istotu a zmluvnú slobodu v zmluvných vzťahoch medzi klubmi a športovcami, čo povedie k zlepšeniu celkového športového prostredia na Slovensku. S uvedeným návrhom a stanoviskom súhlasia i všetky kluby najvyšších súťaží mužov a žien SZH,“ uvádza sa v stanovisku SZH podpísanom jeho prezidentom Jaroslavom Holešom.

Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Dušana Tittela a Tibora Jančulu na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 440/2015 Z. z. o športe, prešiel 22. 10. v parlamente prvým čítaním. Spomenutí poslanci navrhujú, aby sa zmenilo postavenie profesionálneho športovca v kolektívnom športe voči zamestnávateľovi. V súčasnosti sú podľa zákona o športe profesionálni športovci v kolektívnych športoch zamestnancami klubov. Novela by podľa navrhovateľov mala profesionálnym športovcom priniesť možnosť výberu, či chcú do zmluvného vzťahu s klubom vstúpiť ako zamestnanci alebo ako samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO). Ak poslanci navrhovanú úpravu schvália, do platnosti vstúpi už 1. januára 2020.

Na novelu zákonu hneď reagovali napr. Slovenský futbalový zväz a Únia ligových klubov. V spoločnom stanovisku uviedli, že navrhovaná zmena nie je koncepčná.

Autor: SITA, Foto: sportujeme.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022