Načítavanie údajov ...

Tatran Prešov po dohode upravil zmluvy s hráčmi aj na ďalšiu sezónu

V slovenskom hádzanárskom klube Tatran Prešov sa dohodli s hráčmi svojho kádra na úprave zmlúv. Dôvodom je ekonomická kríza spätá so šírením ochorenia COVID-19. K utorku 21.4. sa klub nedohodol len s jedným hráčom. Úprava platí do konca nasledujúcej sezóny.

Šarišania ukončili ročník 2019/2020 k 1. aprílu a hráčom sa rozhodli uhradiť za marec plné výplaty. „Dôležité pre nás bolo v prvom rade si podrobne a plnohodnotne zmapovať situáciu, v akej sme a aký vplyv na nás mali všetky opatrenia, ktoré vyústili až do zrušenia tejto sezóny. Tie tiež ohrozili a naštrbili normálne fungovanie pre budúcu sezónu. Takže všetci, vrátane našich obchodných partnerov, sme touto situáciou postihnutí. Zobrali sme si preto trochu viac času, aby sme si situáciu adekvátne zhodnotili,“ vysvetlil generálny manažér Miroslav Benický na klubovom webe.

Úpravy hráčsky zmlúv prebehli individuálne. „Každá zmluva je individuálna a každý hráč je v inej pozícii – či už finančnej, alebo z pohľadu jeho pozície v tíme. Preto sme to nemohli brať cez jednu šablónu. Hráčom sme individuálne predostreli návrh úpravy zmluvných podmienok, ako vieme riešiť výpadok v tejto sezóne. Spoločným menovateľom bola racionalizácia nákladov v klube, kde sme kládli dôraz na to, aby sme zabezpečili plynulý chod športovej zložky nielen počas týchto mesiacov, kedy bola zrušená táto sezóna, ale aj vyhliadkovo do ďalšej sezóny,“ prezradil Benický a pokračoval: „Musím vyzdvihnúť prístup hráčov, s ktorými máme dohody, ktoré riešili zostávajúce mesiace v tejto zrušenej sezóne, ale už aj fungovanie v budúcej sezóne. Uvidíme v najbližších dňoch ako sa situácia vyvinie s posledným hráčom, ktorý ostáva a v prípade ktorého dohoda nebola uzavretá. Samozrejme, neboli to s nikým jednoduché rokovania, ale musím vyzdvihnúť chalanov za korektnosť a že si uvedomili, v akej situácii sme všetci spolu. Týka sa totiž celej spoločnosti, aj ľudí, ktorí v dnešnej dobe prichádzajú o prácu.“

Prešovčania podľa predbežného plánu chcú začať so spoločnou prípravou na novú sezónu 1. júla.

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022