Načítavanie údajov ...

Tatran Prešov v skupinovej fáze aj proti švédskemu Sävehofu či portugalskému Sportingu Lisabon

Šarišania sa stretnú v základnej C-skupine s tímami IK Sävehof (Švéd.), Riihimäen Cocks (Fín.), HC Eurofarm Rabotnik (Maced.), Bidasoa Irun (Šp.) a Sporting CP Lisabon (Portug.)

Hádzanári Tatrana Prešov sa v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2019/2020 stretnú s tímami IK Sävehof (Švéd.), Riihimäen Cocks (Fín.), HC Eurofarm Rabotnik (Maced.), Bidasoa Irun (Šp.) a Sporting CP Lisabon (Portug.). Rozhodol o tom štvrtkový večerný žreb najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov v Erste Campus vo Viedni, ktorý úradujúceho slovenského šampióna figurujúceho v II. koši (spolu s Čechovskými Medveďmi z Ruska) zaradil do C-skupiny.

Tradične ako v predchádzajúcich štyroch sezónach si v LM zahrá 28 družstiev rozdelených do štyroch skupín (opäť sa nebude hrať kvalifikácia). V A a B-skupine, ktoré sú určené pre elitu, bude po osem tímov a v C a D-skupine po šesť. Takto sa však bude hrať naposledy. Od sezóny 2020/2021 príde k zmene hracieho systému.

Hádzanári Tatrana v minulej sezóne tesne nepostúpili do vyraďovacej časti LM. V základnej C-skupine v desiatich vystúpeniach až sedemkrát zvíťazili, ale obsadili tretie miesto len o skóre zo vzájomných duelov so Sportingom Lisabon. V konfrontáciách s portugalským šampiónom najskôr prehrali doma 27:30 a následne vonku uspeli 28:26. V nadchádzajúcom ročníku sa Šarišania budú môcť revanšovať Lisabončanom v rovnakej fáze súťaže.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022