Tesné víťazstvo Považanov v Hlohovci

Dramatický priebeh malo sobotňajšie stretnutie 9. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020, v ktorom tím MŠK Považská Bystrica uspel na palubovke HC Sporta Hlohovec tesne 27:26 (15:13) a po prvej polovici najvyššej slovenskej súťaže sa dostal na 2. priečku tabuľky.
Hostia si v priebehu I. polčasu vypracovali trojgólový náskok. Hoci oň v prvej desaťminútovke po zmene strán prišli (18:18), vzápätí však za jedenásť minút hry unikli na 25:20. Sporta sa však nevzdala a o päť minút neskôr po góle Antalu znížila na 24:25. Považania v závere už víťazstvo nepustili z rúk, domáci Cvičela sekundu pred koncom už len skorigoval prehru na rozdiel jedného gólu.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia 9. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020:
HC Sporta Hlohovec – MŠK Považská Bystrica 26:27 (13:15)
Najviac gólov: M. Holdoš 7/1 – M. Briatka 8/2, 200 divákov