Načítavanie údajov ...

Tomáš Urban má nový klub, bude hrať TV Grosswallstadt

Slovenský hádzanár Tomáš Urban už nie je voľný hráč. Od stredy má nové pôsobisko. Jeho novým zamestnávateľom sa stal TV Grosswallstadt, s ktorým sa dohodol na kontrakte do konca sezóny 2018/2019. Informuje o tom web main-echo.de.

Urban v utorok úspešne absolvoval zdravotnú prehliadku u tímového lekára TVG Jörga Petermanna. Na dvoch tréningových jednotkách ukázal svoje kvality – atletickú pripravenosť, techniku, rýchlosť, šikovnosť a prehľad. Tréner Florian Bauer je presvedčený, že nová akvizícia bude posilou pre družstvo: „S príchodom Tomáša sme získali na pravú stranu variant v podobe rýchleho hráča. Keďže hovorí dobre po nemecky, jeho integrácia do tímu by mala byť bezproblémová.“

V Grosswallstadte robili si nádej, že 29-ročný slovenský krídelník stihne už stredajší večerný duel proti HSG Nordhorn-Lingen, ale napokon to nevyšlo, keďže v súvislosti s jeho transferom neboli dotiahnuté dve menšie formality. Urbanovi noví spoluhráči uhrali remízu 23:23, keď zisk bodu si zabezpečili dve sekundy pred koncom.

Košický rodák nedohral uplynulú sezónu pre vážne zranenie. Ešte v závere uplynulého kalendárneho roka si ako hráč Frisch Auf! Göppingen v dueli I. bundesligy proti TV Hüttenberg (28:17) roztrhol achilovku. Po dlhej rekonvalescencii sa so zavŕšením súťažného ročníka skončilo aj jeho pôsobenie v tomto nemeckom klube, s ktorým mal zmluvu do 30. júna 2018. Najlepší hádzanár Slovenska za rok 2016 bol odvety bez angažmánu, hoci sa naďalej pripravoval aj s družstvom Göppingenu.

Tomáš Urban strávil v klube Frisch Auf! Göppingen len jednu necelú sezónu, keď tam prestúpil v septembri 2017 z druholigového THSV Eisenach, v ktorom hrával od polovice roku 2015. V úvodnej sezóne dosiahol v I. bundeslige 113 gólov, po zostupe sa v II. lige presadil 176-krát, pričom 65 premenenými pokutovými hodmi dokumentoval svoju streleckú istotu.

Angažovanie 188 cm vysokého ľaváka je reakciou TVG aj na úzky káder, prispela k tomu aj zlomenina ruky kapitána Floriana Eisenträgera už v 2. kole. Urbanov hlavný post je pravé krídlo, ale v Grosswallstadte s ním počítajú najmä na spojkovú pozíciu, na ktorej hrával aj v Eisenachu.

V TV Grosswallstadt je výrazná slovenská stopa zásluhou úspešného pôsobenia trénera Petra Dávida, hrával tam napríklad aj Csaba Szücs ml. či chytal Miloš Putera. Klub s bohatou bundesligovou minulosťou a šesťnásobný majster Nemecka momentálne účinkuje v druhej najvyššej nemeckej súťaži, v ktorej ako nováčik aktuálne okupuje 17. priečku s bilanciou 1 víťazstvo – 3 remízy – 4 prehry.

Tomáš Urban pred príchodom do Eisenachu pôsobil od februára 2013 v Tatrane Prešov (trikrát s ním získal „double“ – titul i prvenstvo v Slovenskom pohári), kam prestúpil z maďarskej Tatabánye. V minulosti si šikovný krídelník zahral najvyššiu maďarskú súťaž okrem tímu Grundfos Tatabánya KC aj za majstrovský MKB Veszprém KC. Na Slovensku okrem Košíc a Prešova strieľal góly tiež za HC winLand Michalovce. Na reprezentačnej úrovni má podľa main-echo.de na konte 111 štartov, zúčastnil sa na MS 2009 a 2011 i ME 2012.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022