Tomáš Urban má nový klub, bude hrať TV Grosswallstadt

Slovenský hádzanár Tomáš Urban už nie je voľný hráč. Od stredy má nové pôsobisko. Jeho novým zamestnávateľom sa stal TV Grosswallstadt, s ktorým sa dohodol na kontrakte do konca sezóny 2018/2019. Informuje o tom web main-echo.de.

Urban v utorok úspešne absolvoval zdravotnú prehliadku u tímového lekára TVG Jörga Petermanna. Na dvoch tréningových jednotkách ukázal svoje kvality – atletickú pripravenosť, techniku, rýchlosť, šikovnosť a prehľad. Tréner Florian Bauer je presvedčený, že nová akvizícia bude posilou pre družstvo: „S príchodom Tomáša sme získali na pravú stranu variant v podobe rýchleho hráča. Keďže hovorí dobre po nemecky, jeho integrácia do tímu by mala byť bezproblémová.“

V Grosswallstadte robili si nádej, že 29-ročný slovenský krídelník stihne už stredajší večerný duel proti HSG Nordhorn-Lingen, ale napokon to nevyšlo, keďže v súvislosti s jeho transferom neboli dotiahnuté dve menšie formality. Urbanovi noví spoluhráči uhrali remízu 23:23, keď zisk bodu si zabezpečili dve sekundy pred koncom.

Košický rodák nedohral uplynulú sezónu pre vážne zranenie. Ešte v závere uplynulého kalendárneho roka si ako hráč Frisch Auf! Göppingen v dueli I. bundesligy proti TV Hüttenberg (28:17) roztrhol achilovku. Po dlhej rekonvalescencii sa so zavŕšením súťažného ročníka skončilo aj jeho pôsobenie v tomto nemeckom klube, s ktorým mal zmluvu do 30. júna 2018. Najlepší hádzanár Slovenska za rok 2016 bol odvety bez angažmánu, hoci sa naďalej pripravoval aj s družstvom Göppingenu.

Tomáš Urban strávil v klube Frisch Auf! Göppingen len jednu necelú sezónu, keď tam prestúpil v septembri 2017 z druholigového THSV Eisenach, v ktorom hrával od polovice roku 2015. V úvodnej sezóne dosiahol v I. bundeslige 113 gólov, po zostupe sa v II. lige presadil 176-krát, pričom 65 premenenými pokutovými hodmi dokumentoval svoju streleckú istotu.

Angažovanie 188 cm vysokého ľaváka je reakciou TVG aj na úzky káder, prispela k tomu aj zlomenina ruky kapitána Floriana Eisenträgera už v 2. kole. Urbanov hlavný post je pravé krídlo, ale v Grosswallstadte s ním počítajú najmä na spojkovú pozíciu, na ktorej hrával aj v Eisenachu.

V TV Grosswallstadt je výrazná slovenská stopa zásluhou úspešného pôsobenia trénera Petra Dávida, hrával tam napríklad aj Csaba Szücs ml. či chytal Miloš Putera. Klub s bohatou bundesligovou minulosťou a šesťnásobný majster Nemecka momentálne účinkuje v druhej najvyššej nemeckej súťaži, v ktorej ako nováčik aktuálne okupuje 17. priečku s bilanciou 1 víťazstvo – 3 remízy – 4 prehry.

Tomáš Urban pred príchodom do Eisenachu pôsobil od februára 2013 v Tatrane Prešov (trikrát s ním získal „double“ – titul i prvenstvo v Slovenskom pohári), kam prestúpil z maďarskej Tatabánye. V minulosti si šikovný krídelník zahral najvyššiu maďarskú súťaž okrem tímu Grundfos Tatabánya KC aj za majstrovský MKB Veszprém KC. Na Slovensku okrem Košíc a Prešova strieľal góly tiež za HC winLand Michalovce. Na reprezentačnej úrovni má podľa main-echo.de na konte 111 štartov, zúčastnil sa na MS 2009 a 2011 i ME 2012.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news