Načítavanie údajov ...

Tréner DAC Debre: Klobúk dole pred celým družstvom

Dunajskostredčanky zamotali boj o prvenstvo v MOL lige

Trinásť zápasov za sebou dokázali vyhrať hádzanárky DHK Baník Most v MOL lige žien 2020/2021. Ďalší duel však priniesol prekvapenie na ich úkor. Osudným im bola druhá tohtosezónna konfrontácia so slovenským tímom. Nedávno v Šali ešte mohutným finišom odvrátili hroziace zaváhanie (34:24), ale v sobotu doma vo svojej hale nečakane podľahli HC DAC Dunajská Streda 29:34 (15:17) a boj o celkové prvenstvo v spoločnej slovensko-českej súťaži dostal nový náboj. Ako konkurent Baníka je v hre najmä Iuventa Michalovce, ale o slovo sa ešte môže v prípade pokračujúcich úspešných výsledkov prihlásiť aj Dunajská Streda, ktorá je už piata s bilanciou 5 – 1 – 1.
„Podarilo sa nám vyhrať nad veľmi dobrým súperom, čo nás teší. Napriek všetkým problémom, ktoré sme mali, sme sa na toto stretnutie pripravili svedomito. Brali sme to veľmi vážne a klobúk dole pred celým družstvom. Dobre sme bojovali, pretože ešte nie sme na tom fyzicky ani kondične úplne optimálne. Musíme však pracovať ďalej a tešíme sa na odvetu,“ skromne poznamenal maďarský kouč DAC Viktor Debre, citoval ho oficiálny web DHK Baník.
Tím zo Žitného ostrova, ktorý pre koronavírus nastúpil na stretnutie po dvojmesačnej pauze, sa mohol spoľahnúť na skvelý výkon brankárky Viktórie Oguntoye, streleckú potenciu reprezentantiek SR Réky Bízik a Moniky Rajnohovej. Dunajskostredské hráčky eliminovali aj zbrane Baníka, teda rýchle protiútoky či osobnú obranu.
Most v šlágri mierne viedol len do 14. min, potom už naklonili skóre na svoju stranu hostky. Ich výkon pochválil aj kouč Mosta Jiří Tancoš: „Nevyšiel nám začiatok duelu, brankárka súpera nám chytila niekoľko vyložených šancí. Trochu sme znervózneli a neverili si v útoku. Zdalo sa mi, že naša hra nemala iskru a chýbala nám energia. Dunajská Streda nás prevýšila, zvládla to nielen z hádzanárskej stránky, ale aj kondične. V niektorých pasážach na tom bola lepšie ako my. Možno aj preto, že sme hostky nedonútili hrať rýchlu hádzanú. Súper hral šikovne, trpezlivo až do šance a zakončenia. Najväčší rozdiel bol najmä v tom, že Dunajskostredčanky na rozdiel od nás pri zakončení prakticky nechybovali.“

Výsledok:
DHK Baník Most – HC DAC Dunajská Streda 29:34 (15:17)
Najviac gólov: Smetková 9/3, Šustková 5, Maňáková 3, Zachová 3/2 – R. Bízik 10/4, M. Rajnohová 7, Élőová 5
pok. hody: 8/5 – 4/4, vylúčené: 1 – 6, ČK: 37. Bugárová (DAC) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Bareš a Uhlíř (obaja ČR)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: http://www.dhk-banikmost.cz/

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022