Tretia prehra Tatrana v SEHA lige, nad jeho sily aj Pelister Bitola

Hádzanári Tatrana Prešov uzavreli prvú polovicu bojov v základnej fáze 10. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ vysokou prehrou. Šarišania podľahli v A-skupine aj tretiemu protivníkovi, v sobotňajšom stretnutí 3. kola nestačili v severomacedónskej Bitole na domáci Eurofarm Pelister 16:28 (7:11).

Prešovčania viedli po úvodnej štvrťhodine 4:2 i 5:3, ale vzápätí prišla šesťgólová šnúra domácich (9:6), ktorí po štvorgólovom polčasovom vedení ovládli v druhom dejstve dianie na palubovke. V 49. min vyhrávali už dvojciferným rozdielom (22:12), ktorý natiahli najviac na trinásť gólov (28:15), ale na záver skorigoval prehru hostí Rábek. Ten bol pri ofenzívnej prešovskej biede, o čom svedčí len 16 strelených gólov, z toho iba 7 v prvom polčase, najlepším strelcom Tatrana.

Zverenci trénera Slavka Golužu figurujú v poradí A-skupiny s troma prehrami a nulou na bodovom konte na poslednom 4. mieste. Odvetnú polovicu základnej fázy začnú vo štvrtok 18. marca, keď v rámci 4. kola privítajú chorvátsky PPD Záhreb.

Výsledok – SEHA Gazprom League 2020/2021 – A-skupina – 3. kolo – sobota:
Eurofarm Peliter Bitola (Sev. Maced.) – Tatran Prešov (SR) 28:16 (11:7)
Najviac gólov: Gradjan 7, Perič 6/2, Maraš 3 – Rábek 6, Pacheco 5, Rečičár 3
pok. hody: 2/2 – 1/0, vylúčení: 1 – 3, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.)