Načítavanie údajov ...

V Hlohovci šláger Sporta – Tatran aj s Rábekom, v Košiciach sa nehrá

Šesť zápasov a šesť víťazstiev, to je bilancia nielen hádzanárov majstrovského Tatrana Prešov, ale aj hráčov HC Sporta Hloovec v doterajšom priebehu Niké Handball extraligy mužov 2021/2022. Po sobote, keď je v hlohoveckej hale na Zábraní na programe súboj druhého s prvým, to už nebude platiť, keďže minimálne jeden z tímov príde o svoju zatiaľ stopercentnú úspešnosť.

Hlohovčania sú príjemným prekvapením aktuálneho ročníka najvyššej slovenskej súťaže, v ktorej v predchádzajúcej edícii obsadili 8. priečku. Podľa ich trénera Samuela Mažára v uplynulom kole odohrali v Bojniciach (34:29), ktoré vedie jeho brat Tomáš, najťažší zápas v doterajšom priebehu súťaže. Ešte náročnejší ich čaká v sobotu, keď od 18.00 h privítajú 16-násobného slovenského šampióna. „Nič im nedáme zadarmo, budeme bojovať. Keď chcú Prešovčania vyhrať, budú sa musieť o víťazstvo pobiť,“ uviedol pre športové spravodajstvo RTVS skúsený pivot Sporty a pilier obrany Peter Dudáš, ktorý po letnom príchode zo Šale zapadol do mužstva a so spoluhráčmi vytvorili dobrú partiu.

Hlohovec a Prešov oprášia minulé časy a vzájomné súboje, keď na domácej scéne bojovali ako najväčší rivali o najvyššie méty. „Čaká nás náročný zápas. Hlohovec dokazuje, že je v súčasnosti veľmi dobré mužstvo. Jeho hráč výborne odštartovali v extralige a majú rovnaký počet bodov ako my. Bude to preto derby. Nastúpime aj s Rábekom, ktorý sa vrátil do zostavy a začal normálne trénovať. Uvidíme, koľko toho zvládne v zápase. Duel musíme začať koncentrovane a naplno. Budeme sa snažiť hrať našu hádzanú, o ktorú sa snažíme v tejto sezóne, teda agresívnu a s väčším počtom ľahkých gólov,“ vyjadril sa tréner Šarišanov Slavko Goluža a už spomenutý Oliver Rábek dodal: „Na Hlohovec sa pripravujeme so stopercentnou vážnosťou. Je to posledný zápas pred štartom Európskej ligy, ktorá sa začne v utorok. Určite si ešte prejdeme nejaké veci v obrane, kombinácie a duel proti Sporte bude také vyvrcholenie našej prípravy.“

Siedme kolo NHE, ktorého jeden duel (P. Bystrica – Topoľčany 31:22) predohrali už v stredu, sa neodohrá teraz kompletne. Športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej (ŠTK SZH) na základe žiadosti klubu Košice Crows a splnenia podmienok (výskyt ochorenia COVID-19) odložila jeho domáci zápas proti MHC Štart Nové Zámky.

Program víkendových stretnutí 7. kola Niké Handball extraligy mužov 2021/2022:
piatok 15. 10.
19.00 h HáO TJ Slovan Modra – ŠKP Bratislava
sobota 16. 10.
15.00 h Záhoráci Stupava/Malacky – HK Košice
18.00 h HKM Šaľa – HK Kúpele Bojnice
18.00 h HC Sporta Hlohovec – Tatran Prešov
MŠK Považská Bystrica – HK Agro Topoľčany 31:22 – predohrali 13. 10.
Košice Crows – MHC Štart Nové Zámky odložili na náhradný termín.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/hkbojnice

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022