Načítavanie údajov ...

V kádri ŠKP dvaja legionári, talentovaný Halla zamieril do Česka

Hádzanári bratislavského ŠKP pôjdu do nadchádzajúcej sezóny s kádrom, v ktorom sú dvaja hráči pochádzajúci zo zahraničia. Derviš Birdahič nie je neznámy hráč, v Slovnaft handball extralige hrával za Strojár Malacky, uplynulú sezónu začal v tíme Košice Crows a v januári 2020 zamieril do metropoly SR. Na konte mal dovedna 19 duelov a 39 gólov. Birdahič, šikovná ľavá spojka z Bosny a Hercegoviny, si už aj párkrát obliekol dres Slovenska.

Druhým cudzincom v tíme trénerskej dvojice Dušan Baďura ml. – Ľubomír Orosz bude ukrajinský krídelník Arťom Borsuk. Do Bratislavy prišiel už vlani. Štvrtý najlepší strelec najvyššej ukrajinskej súťaže v drese CSKA Kyjev dostal príležitosť v ŠKP. O svojich kvalitách presvedčil, keď v 15 extraligových zápasoch strelil 48 gólov.

Úplným nováčikom v 23-člennom kádri „policajtov“ je Boris Rešovský. Dvadsaťjedenročný pivot a člen širšieho kádra mužskej reprezentácie SR sa vracia do rodnej krajiny po dvoch rokoch v Nórsku, kde hrával za Fyllingen Bergen.

Naopak, v novom ročníku nebude v ŠKP pôsobiť talentovaný juniorský reprezentant Kristián Halla, ktorý sa rozhodol posunúť v kariére a prijal ponuku z českého Nového Veselí.

Svoje skúsenosti budú mladším spoluhráčom naďalej odovzdávať 34-ročný Marek Mikéci, v uplynulej edícii ôsmy najlepší strelec SHE s 89 presnými zásahmi, ako aj skúsený brankár Mário Dúha.

Medzi mužmi ŠKP Bratislava dostanú priestor aj hráči z kádra vlaňajšieho dorastu Richard Modrovský, Daniel Varga, Martin Nováček, Samuel Budinský a Ľubomír Brlai. Do prípravy sa zapoja aj ďalší talentovaní hráči pôsobiaci v doraste – Vladimír Ratkovský, Samuel Kišš či Michal Koller, ktorí sú aj súčasťou širšieho kádra juniorskej reprezentácie Slovenska a už vlani odohrali niekoľko stretnutí za prvý tím ŠKP. Počas sezóny sa medzi mužmi ujde priestor tiež viacerým starším dorastencom (Daniel Ivanyi, Marek Masay,…).

„Cieľom nášho prvého tímu mužov v novej sezóne bude výchova mladých hráčov, ale najmä sa chceme baviť hádzanou na palubovke aj na tribúnach. Tréneri nechcú dávať nášmu tímu pred štartom ligy žiadne konkrétne výkonnostné ciele. V klube totiž veríme, že ak budeme poctivo pracovať a hádzaná nás bude baviť, dokážeme sa posunúť výkonnostne a prejaví sa to aj v tabuľke súťaže,“ uvádza stránka ŠKP k predsezónnym ambíciám.

Bratislavčania mali prvý prípravný duel naplánovaný na piatok 31. júla proti Brnu a v nedeľu sa celý klub mal vydať na spoločné sústredenie na Skalke.

Káder mužov ŠKP Bratislava v príprave na sezónu 2020/2021:
Brankári: Michal Koller, Mário Dúha
Pivoti: Boris Rešovský, Radoslav Demko, Samuel Bartovič
Krídla: Samuel Budinský, Daniel Varga, Daniel Bulla, Tomáš Kysel, Arťom Borsuk, Marcell Hamran, Richard Modrovský
Spojky: Oliver Orosz, Vladimír Ratkovský, Marek Mikéci, Samuel Janoška, Boris Mikuš, Oliver Ostrihoň, Martin Nováček, Samuel Kišš, Derviš Birdahič, Ľubomír Brlai

Tréner: Dušan Baďura ml., starší tréner: Ľubomír Orosz, vedúci družstva: Milan Janoška, manažér tímu: Ivo Balint, fyzioterapeutka: Miriam Michalovičová, masérka: Marta Spuchláková, kondičný tréner: Rudolf Pátek, lekár: Patrik Javorčík

Autor: slovakhandball.sk, Foto: hadzana.skpbratislava.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022