Načítavanie údajov ...

V kvalifikácii bez Habánkovej, za Ukrajinu veľa súčasných či bývalých hráčok Iuventy

K reprezentácii hádzanárok SR sa už pridala aj Tetyana Fiľková-Trehubová

Hádzanárky Slovenska po návrate z medzinárodného turnaja „O štít mesta Cheb“, na ktorom obsadili 3. miesto, pokračujú od nedele v príprave na I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Japonsku. Hlavnému trénerovi Jánovi Packovi robili vrásky zdravotné problémy niektorých hráčok, ale napokon nemusel pristúpiť k výrazným zmenám v nominácii.

K 16-člennému kádru, ktorý mal k dispozícii v Chebe, sa podľa plánu pridala Tetyana Fiľková-Trehubová. Hráčka Iuventy Michalovce chýbala v prvom týždni prípravy z rodinných dôvodov. „Táňa je tu s nami od nedele večera. Nemôžeme však rátať s Veronikou Habánkovou, ktorá sa zranila na minulotýždňovom tréningu a nebola ani v Chebe. Vyšetrenie magnetickou rezonanciou neodhalilo vážnejšie problémy, ale potrebuje si dať pauzu na dva až tri týždne. V kvalifikácii sa musíme zaobísť bez nej,“ informoval agentúru SITA asistent kouča František Urban. Fiľková-Trehubová by mala adekvátne nahradiť Habánkovú, keďže je taktiež ľaváčka a hráva na poste pravej spojky či krídla.

Určité zdravotné problémy avizovali počas chebského turnaja aj Julia Kučerová, Patrícia Wollingerová či Karin Bujnochová. „V ich prípade nejde o nič vážne a mali by byť pripravené zasiahnuť do kvalifikačných stretnutí,“ pridal pozitívnu správu Urban.

Slovenky sa od piatka 30. novembra do nedele 2. decembra vždy od 18.00 h v šalianskej Mestskej športovej hale postupne stretnú s výbermi Ukrajiny, Izraela a Kosova. Najvážnejšími konkurentkami slovenských reprezentantiek v boji o prvú postupovú priečku (zo štyroch skupín postúpi aj najlepší tím z 2. priečok, pozn.) by mali byť Ukrajinky. „Máme o nich najčerstvejšie informácie. Ony sa predstavili na Turčin Cupe v Brovary, kde si zmerali sily s Rakúskom (34:32), B-družstvom Španielska a svojou rezervou. Za Ukrajinu chytali Balogová, Jablonská-Bobaľová a hrali napríklad Borščenková, Glibková, Kompaniecová, Perederijová, Snopovová, čo sú pre nás známe mená a je medzi nimi veľa ´iuvenťáčok´, bývalých či súčasných hráčok Michaloviec. Podľa môjho názoru tvorí jadro ukrajinského kádra osem – deväť hráčok, zvyšok sú veľmi mladé dievčatá, ktoré si ešte musíme podrobnejšie naštudovať,“ poznamenal F. Urban na margo prvého súpera hádzanárok Slovenska na kvalifikačnom turnaji v Šali.

Nominácia hádzanárok Slovenska na I. fázu kvalifikácie MS 2019 (Šaľa, 30. 11. – 2. 12. 2018):
brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Lucia Gubiková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.)
pivotky: Martina Tulipánová (DHC Slavia Praha/ČR), Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce), Jasmína Vargová (HK Slovan Duslo Šaľa)
krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Storhamar Haandball Elite/Nór.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Julia Kučerová (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Tetyana Fiľková-Trehubová, Patrícia Wollingerová (obe Iuventa Michalovce)

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022