Načítavanie údajov ...

V MOL Lige 2020/2021 napokon tucet tímov, odhlásilo sa Veselí

Spoločná slovensko-česká súťaž v hádzanej žien pozná vyžrebovanie sezóny 2020/2021 už necelé dva mesiace. V týchto dňoch hrozilo, že na poslednú chvíľu príde k prežrebovaniu. Dôvodom je zmena v počte účastníkov. Z MOL ligy sa totiž odhlásil tradičný účastník SHK Veselí nad Moravou, ktorého trénerom bol Slovák Ľuboš Hudák.

„Vedenie klubu z Veselí nám 7. augusta 2020 poslalo informáciu o odstúpení zo súťaže, ako oficiálny dôvod uviedlo finančné dôvody,“ uviedol riaditeľ MOL ligy Peter Brunovský, ktorý sprostredkoval časť stanoviska SHK Veselí nad Moravou podpísaného jeho predsedom Ivom Sádlom: „Nemáme inú možnosť, ospravedlňujeme sa za spôsobené komplikácie, ale nemáme prostriedky na plnohodnotnú celosezónnu účasť.“

Zmena v počte účastníkov vždy prináša určité komplikácie, ktoré musí riešiť vedenie súťaže a vyrovnať sa s nimi musia aj jednotlivé kluby. „Keby sme to vedeli skôr, súťaž by sme inak zorganizovali. V kalendárnom pláne by sme ušetrili štyri kolá, teraz máme totiž rozpis až na 26 kôl, pri dvanástich tímoch by to bolo len na 22,“ pokračoval Brunovský a dodal: „SHK Veselí nad Moravou za odhlásenie po vyžrebovaní odstúpime na disciplinárnu komisiu MOL ligy.“

Po odstúpení českého klubu sa v MOL lige predstaví 12 tímov – 8 z ČR ((Most, Slavia Praha, Poruba, Olomouc, Písek, Zlín, Hodonín, DHC Plzeň) a 4 zo SR (Iuventa Michalovce, Šaľa, Prešov, Dunajská Streda). Napriek párnemu počtu účastníkov, budú mať v drvivej väčšine kôl po dve družstvá voľno. „Klubom sme dali možnosť hlasovať spôsobom ´per rollam´, či súťaž vyžrebujeme nanovo pre 12 účastníkov, alebo ponecháme pôvodnú verziu. Vo štvrtok popoludní sme to definitívne uzavreli. Pomer hlasov v prospech zachovania vyžrebovania bol jednoznačný 11:1, takže pre súťažný ročník 2020/2021 zostáva v platnosti pôvodné vyžrebovanie s tým, že klub, ktorý mal hrať s SHK Veselí nad Moravou, bude mať voľno. V dvoch kolách, keď malo mať voľno práve Veselí, nebude pauzovať nikto. Až na jednu výnimku boli účastníci za pôvodnú verziu, keďže aj pre krátkosť času pred začiatkom sezóny by to už bolo náročné meniť najmä vzhľadom k tomu, že väčšina klubov má rezervované haly na domáce duely podľa jednotlivých termínov na základe pôvodného vyžrebovania,“ vysvetlil riaditeľ MOL ligy.

V 1. kole MOL ligy 2020/2021, ktoré je na programe v posledný augustový víkend (29. – 30. 8. 2020), sa SHK Veselí nad Moravou mal predstaviť na palubovke DHC Slavia Praha. Pražanky tak budú na úvod pauzovať takisto ako Plzenčanky.

Dvojice 1. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien – MOL ligy 2020/2021 (29. – 30. 8. 2020):
DHK Baník Most – Handball PSG Zlín
DHC Slavia Praha – voľno
HK Hodonín – TJ Sokol Písek
DHC Plzeň – voľno
ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce
HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa
DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022