V odvete desaťgólová prehra s Maďarskom

Hádzanári Slovenska zakončili tohtotýždňový program v rámci Euro Cupu treťou prehrou. Po domácich vysokých nezdaroch v Bratislave so Španielmi (18:30) a Maďarmi (15:30) podľahli v nedeľňajšom stretnutí 4. kola v Győri Maďarsku 26:36 (15:19) a po polovici z porcie šiestich zápasov Euro Cupu figurujú v tabuľke bez bodu na 4. mieste. Slováci po štvrťhodine hry zaostávali už o 9 gólov, ale potom zabojovali a v úvode druhého polčasu sa dotiahli na rozdiel jediného presného zásahu. V záverečnej dvadsaťminútovke však sľubný výsledok pustili z rúk a napokon neuspeli dvojciferným rozdielom.
Zverenci trénera Petra Kukučku budú v účinkovaní na turnaji pre kvarteto bez povinnosti hrať kvalifikáciu o postup na ME 2022 pokračovať na prelome apríla a mája. Najbližšie sa predstavia 28. 4. v Chorvátsku.

Výsledok – Euro Cup 2022 – 4. kolo – nedeľa:
BRATISLAVA:
Maďarsko – Slovensko 36:26 (19:15)
Zostavy a góly:
Maďarsko: Bősz, Székely – Sipos, Topič 6, Vajda 2, Hanusz, Ligetvári, Bóka, Győri 6/3, B. Nagy 2, Sunajko 5, Máthé 7, Szita 2, Ancsin 5, Hornyák 1
Slovensko: Konečný, Čupryna – Slaninka 1, Š. Macháč 5, M. Briatka 1, J. Briatka 1, Ivanicja, Bogár 2, L. Urban 1, Rábek 5, Rečičár 1, P. Hruščák 9/6, M. Kucsera ml., Rakús, Burnazovič
pok. hody: 4/3 – 7/6, vylúčení: 3 – 4, rozhodovali: Backovič a Palačkovič (obaja Slovin.), bez divákov

Zápas sa začal dvoma úspešnými zákrokmi Čuprynu, ktorý dvakrát vrátane pokutového hodu vychytal kanoniera Máthého. Maďari oproti piatku výrazne obmenili základnú zostavu a v úvode to vyzeralo, že nebudú čeliť tak odovzdanému súperovi. Hruščák v 7. min premenil už svoj tretí pokutový hod a znížil na 4:6, ale potom prišla sedemgólová maďarská šnúra, ktorú po takmer deväťminútovom gólovom pôste ukončil Rečičár (5:13).
Takmer dvojciferný náskok domácich, na ktorých strane pribúdali chyby, sa začal scvrkávať. V slovenskom drese sa strelecky darilo najmä Hruščákovi, ktorý s istotou premenil päť sedmičiek a pridal aj dva góly z hry. V 28. min znížil na 13:17 a takýto rozdiel bol aj pri odchode tímov do kabín, keďže tesne pred uplynutím 30. min skorigoval Macháč na 15:19. Slováci tak za polčas dosiahli toľko presných zásahov ako v piatok v Bratislave za celé stretnutie.
Hneď po zmene strán Macháč skorigoval na 16:19 a ten istý hráč v 37. min zužitkoval presnú prihrávku brankára Konečného do trháku a znížil na 20:22. Maďari si zobrali oddychový čas, ale onedlho Hruščák dostal SR na kontaktný gól (21:22). Otočiť vývoj sa však Kukučkovým zverencom už nepodarilo. Do záverečnej štvrťhodiny išli s päťgólovým mankom (22:27). Maďarský tím si už víťazstvo postrážil a svoj náskok ešte zdvojnásobil (36:26).

Hlasy:
Peter Kukučka (tréner SR): „Gratulujem Maďarsku k zaslúženému víťazstvu. Po dvoch debakloch bolo náročné motivovať chlapcov, aj keď stále ide o reprezentačný zápas. Nebolo jednoduché nastúpiť v tejto situácii. Opäť sme začali v kŕči. Stále bolo vidieť, že moji zverenci majú v hlave predchádzajúce duely. V druhej štvrťhodine prvého polčasu sme sa zlepšili a podarilo sa nám stiahnuť z deviatich na štyri góly. Cez prestávku sme si povedali nejaké veci a dotiahli sme sa na jeden gól. Škoda, že za tohto stavu sme urobili veľa chýb v obrane. Nedodržali se veci, ktoré sme si ukazovali na videu. V útoku sme zahodili dosť šancí – až šestnásť gólových. Zranení hráči či absentujúci pre koronu nám extrémne chýbajú, keďže nemáme takú širokú základňu. Ak chceme byť úspešní, musíme byť v kompletnom zložení.“

Šimon Macháč (pivot SR): „Bol to férový duel. Chceli sme ukázať, že vieme hrať hádzanú, dodržiavať pokyny trénera, bojovať a odčiniť predchádzajúce výkony. V úvode sme hrali ustráchane, ale potom sme sa skonsolidovali a ukrajovali sme z náskoku súpera. Keď sme sa dotiahli na jeden gól, opäť sme pustili Maďarov k ich hre, preto sme prehrali vysokým rozdielom.“