Načítavanie údajov ...

V Prešove návrat k tréningovému procesu, na Považí zavretá hala

V Tatrane Prešov riešia podmienky uskutočnenia duelu Európskej ligy

Dva slovenské hádzanárske kluby museli v uplynulých dňoch pauzovať pre pozitívne prípady na koronavírus. V Prešove sa všetko vracia do normálu a hráči Tatrana sa po desaťdňovej karanténe, ktorú absolvovali od 2. októbra po pozitívnom teste u jedného z členov kádra, budú opäť môcť venovať tréningovému procesu. Minulotýždňové pretestovanie hráčov i členov realizačného tímu odhalilo ešte pozitívny nález u jedného hráča, ostatní mali negatívne výsledky.

„Pozitívne bol testovaný jeden člen nášho A-tímu. Obaja hráči teda musia ostať v karanténe. Zvyšok mužstva bude tento týždeň pokračovať v tréningovom procese,“ informoval generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Šarišania by už na budúci týždeň mali vstúpiť do skupinovej fázy Európskej ligy mužov. V rámci B-skupiny by v utorok 20. októbra mali vo svojej Tatran handball aréne od 20.45 h privítať USAM Nimes Gard, francúzsky klub slovenského brankára Teodora Paula.

„Momentálne riešime podmienky, za akých sa bude môcť uskutočniť náš úvodný zápas Európskej hádzanárskej ligy proti Nimes. Čakáme na výklad avizovaných opatrení, podľa ktorých profesionálne kluby môžu pokračovať v činnosti v najvyšších súťažiach. Pre nás je podstatné vedieť, či to zahŕňa aj účinkovanie v medzinárodných a nadnárodných súťažiach. Komunikujeme aj s Európskou hádzanárskou federáciou ohľadom všetkých možných alternatív, ktoré môžu nastúpiť v prípade, ak bude niekto pred zápasom testovaný pozitívne a aký to bude mať ďalší dopad na organizáciu zápasu,“ vysvetlil na klubovom webe Benický.

V MŠK Považská Bystrica mal pozitívny test najskôr tréner Václav Straka, ale po minulotýždňovom testovaní pribudli ďalší nakazení. Vedúci považskobystrického extraligového tímu Peter Valášek informoval, že jedenásť hráčov a jeden člen realizačného tímu malo tiež pozitívny výsledok na COVID-19. Väčšina z nich je bez príznakov alebo s ľahkým priebehom ochorenia. Športová hale v Považskej Bystrici bude zavretá minimálne do 19. októbra.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: facebook.com/TatranPresovHandball

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022