Načítavanie údajov ...

V prvom dueli trojgólová prehra Sloveniek

Hádzanárky Slovenska podľahli v piatok neďaleko Viedne v medzištátnom priateľskom stretnutí domácej reprezentácii Rakúska 28:31 (14:18). Najlepšou strelkyňou SR bola so 7 gólmi Simona Szarková, ktorá potvrdila dobrú streleckú formu z klubu. Pre zverenky trénera Pavla Streichera to bol prvý zápas po necelom roku. Mohol sa uskutočniť aj vďaka negatívnym výsledkom testov všetkých aktérov na koronavírus. „Ukázalo sa, že sme hrali po dlhej dobe a dievčatám chýba zápasová prax. Spravili sme veľa chýb v prechodovej fáze. Po zmene strán sme sa zlepšili, ale na vyrovnanie to nestačilo,“ uviedol Streicher pre denník Šport.
Odveta, ktorou zakončia Slovenky týždňové sústredenie, je na programe v rovnakom dejisku v sobotu popoludní. Pôvodne sa dvojzápas s Rakúskom mal uskutočniť v Púchove, ale pre prvotnú neistotu ohľadom možnosti konania hromadných podujatí v SR ho operatívne presunuli na pôdu súpera.

Výsledok – piatok:
Rakúsko – Slovensko 31:28 (18:14)
Najviac gólov za Rakúsko: I. Ivancoková 8, Huberová 5, Freyová 5/2
Zostava a góly SR: Oguntoye, Medveďová, Voržáčková – B. Bízik 4, Michálková, Popovcová, Pastorková 1, Škoricová, S. Szarková 7, Pénzes 1, Hudáková 1, Bujnochová 2, E. Rajnohová 3, N. Némethová, M. Rajnohová 1, B. Lancz 3, R. Bízik 5/2
pok. hody: 2/2 – 2/2, vylúčené: 3 – 2

Rakúšanky si po vyrovnanej úvodnej štvrťhodine (8:8) už v prvom polčase vypracovali päťgólový náskok (15:10 v 24. min), ktorý po zmene strán zvýšili na začiatku 40. min už na sedem gólov (23:16). Slovenskému tímu, ktorému v stredu odpadol pre koronavírus v družstve ČR zápas v Zubří, sa v zostávajúcom čase predsa len podarilo rozdiel skresať. Zaujímavosťou duelu bolo, že prvýkrát počas svojej 16-ročnej éry pri kormidle nestál pri čiare a neviedol svoje družstvo tréner Rakúska Herbert Müller, ale jeho úlohu pre natrhnutý štvorhlavý sval prebral jeho nový asistent Erwin Gierlinger. Rakúsky zväz hádzanej informoval, že predchádzajúci vzájomný súboj oboch národných tímov sa v októbri 2014 skončil nerozhodne, ale v piatok večer to bola 15. výhra Rakúšaniek proti Slovenkám.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022