Načítavanie údajov ...

V SEHA lige aj s Prešovom zatiaľ deväť tímov, hľadá sa desiaty

Už o necelý mesiac sa má začať 8. ročník nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“, ale ešte stále nie je známy kompletný zoznam účastníkov. Podľa správ z prešovského Tatrana, ktorý je pravidelným účastníkom súťaže od jej vzniku, sa hľadá ešte jeden tím.

„Pravdou je, že zorganizovanie ôsmeho ročníka nadnárodnej súťaže hádzanárov trvalo trochu dlhšie ako v minulosti. Deväť klubov pre nasledujúci ročník SEHA Gazprom League je potvrdených, čaká sa na desiateho,“ informoval denník Korzár generálny manažér Tatrana Miroslav Benický, ktorý potom objasnil aj okolnosti súvisiace s prípravou nového ročníka: „Do súťaže sa chcel vrátiť maďarský vicešampión z Veszprému, pre ktorý sa celý proces výberu účastníkov pre nasledujúci ročník natiahol. V prípade účasti Veszprému by sa SEHA liga po prvý raz v histórii hral v dvoch skupinách, v každej so šiestimi tímami. To však zmarila zmena hracieho systému v Slovinsku, pre ktorú Celje Pivovarna Celje Laško a Gorenje Velenje nemôžu byť súčasťou SEHA ligy, keďže okrem štartov v Lige majstrov a nadnárodnej lige si musia plniť povinnosti aj v najvyššej slovinskej súťaži. Pre priveľkú zápasovú záťaž sa štartu v SEHA lige zriekli. Za daných okolností z účasti vycúval aj maďarský vicemajster.“

K tradičným macedónskym klubom RK Vardar a Metalurg Skopje, bieloruskému Meškovu Brest, chorvátskym tímom PPD Záhreb a Nexe Našice i nášmu Tatranu Prešov pribudnú od sezóny 2018/2019 staronoví účastníci RK Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny a zo Srbska Vojvodina Nový Sad. Nováčikom v tejto spoločnosti bude tiež srbské družstvo Železničar Niš. Zápasy 1. kola sú na programe už 28. – 29. augusta.

„Momentálne sa už rieši len desiaty klub pre nasledujúcu sezónu, ktorého meno by sme mali spoznať v najbližších dňoch,“ poznamenal Benický, podľa ktorého sa od ročníka 2019/2020 má dotiahnuť model nadnárodnej ligy s tuctom účastníkov v dvoch skupinách.

Pre Tatran bol turnaj Final 4 SEHA League v ostatných sezónach privysokou métou, v uplynulej edícii skončili Šarišania na 6. mieste s 9-bodovým mankom na postupové priečky. „Pre Tatran je nasledujúca sezóna veľmi dôležitá. Z hľadiska štartu v Lige majstrov, ale aj v ostatných súťažiach. Pri súčasnej konštelácii a zoskupení tímov v SEHA lige musí byť pre nás účasť vo Final Four jednoznačným cieľom,“ dodal pre Korzár generálny manažér prešovského klubu.

 

Autor: SITA, Foto: Korzár

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022