Načítavanie údajov ...

V Španielsku ligový duel s rúškami, hráč Ademaru León Feuchtmann: „Nikdy viac“

Hádzanári Ademaru León musia v najvyššej španielskej súťaži hrať zápasy s rúškami. Patrí k nim aj Erwin Feuchtmann, bývalý budesligový hráč klubov TBV Lemgo a VfL Gummersbach, ktorý je z tohto nariadenia zúfalý a dokonca pohrozil bojkotom. „Ľudia, ktorí rozhodujú o niečom takom, čo sa vymyká realite, sú jednoducho hlupáci,“ vyjadril svoj hnev pre web sport1.de čilský reprezentant nemeckého pôvodu, ktorý sa podelil o bizarnú skúsenosť.

V nedávnom októbrovom zápase Ligy ASOBAL proti BM Sinfín 31:23 (14:12) museli všetci aktéri vrátane rozhodcov nastúpiť s rúškom na tvári. Dôvodom k tomuto kroku v snahe eliminovať riziko nakazenia koronavírusom bolo nariadenie regiónu Kastília-León platné pre všetky halové športy, v ktorých prichádza k fyzickému kontaktu so súperom.

„Bolo to neuveriteľné, jednoducho ako u idiotov. Hlúpejšie to už ani nejde. Keď nemôžete poriadne dýchať, tak ani nemôžete hrať. Ako by mohlo také niečo fungovať v kontaktnom športe ako hádzaná?. Neustále si naprávať rúško s lepom na rukách… Niektorým hráčom v určitom okamihu došiel dych, prišlo im zle a boli na pokraji odpadnutia. Je to logické, ak neustále dýchate svoj vlastný oxid uhličitý. To nemôže byť zdravé. Toto bolo jedno z najhlúpejších politických rozhodnutí. Ľudia, ktorí rozhodujú o niečom, čo ignoruje realitu, sú len hlupáci,“ nedávala si servítku pred ústa 30-ročná spojka španielskeho klubu, v ktorom si v rokoch 2005 – 2012 urobil svojimi výkonmi výborné meno novozámocký odchovanec Martin Straňovský.

S pribúdajúcim časom sa situácia na ihrisku zhoršovala. Postupne si aktéri rúška stiahli. „O to to bolo šialenejšie. V druhom polčase to už ďalej nešlo, väčšina mala rúško takmer úplne dole. Tak sme si povedali: ´Doparoma, máme sa tu dusiť?´“

Problémy mali aj rozhodcovia. „Píšťalku mali pod maskou, takže mali problémy komunikovať. S nami hráčmi prakticky nemohli hovoriť,“ dodal Feuchtmann.

Ten po prvej skúsenosti vyhlásil, že nikdy viac. So spoluhráčmi bol pripravení protestovať, ak by sa toto opatrenie malo znova dotknúť jeho tímu. „Ako družstvo na to druhýkrát nepristúpime, naozaj nie. Pretože nič z toho nemá zmysel. Dúfame, že sa to nezopakuje. Toto rozhodnutie ignoruje realitu a je hlúpe.“

Nariadenie s nosením rúšok aj počas zápasu neplatilo pre celé Španielsko, ale malo dopad len na spomenutú autonómnu oblasť. Hádzanári Ademaru od tejto nemilej skúsenosti až doteraz už neodohrali ďalší ligový duel.

 

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://alkhaleejtoday.co/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022