V súboji medailistov úspešnejší Považana, Sporta opäť nerozhodne

Tabuľke najvyššej slovenskej súťaže hádzanárov vládnu po úvodných dvoch kolách tímy z východu. S plným počtom 4 bodov je na čele tabuľky Slovnaft handball extraligy Tatran Prešov, ktorí aj bez drvivej väčšiny hráčov základného kádra nemal doma problém s bratislavským ŠKP a dosiahol pohodlné víťazstvo 28:16 (13:17).
O bod za Šarišanmi nasledujú ich rivali z Košíc. Družstvo nováčika Crows uhralo remízu v Hlohovci so Sportou 26:26 (14:14), k čomu mu 7 gólmi proti bývalým spoluhráčom pomohol Vladimír Guzy. Bližšie k dvom bodom boli domáci, ktorí zo 17:19 otočili na 24:20 v 47. min. Hostia však odpovedali päťgólovou šnúrou. Najlepší strelec Hlohovca Lukáš Péchy 63 sekúnd pred koncom vyrovnal na 26:26, ale Sporta chvíľkovú presilovku o dvoch hráčov už nevyužila na strelenie víťazného gólu, a tak sa zmierlivo rozišla aj vo svojom druhom vystúpení.
Víťazný vstup do sezóny má v uplynulom kole pauzujúci vicemajstrovský tím MŠK Považská Bystrica, ktorý v šlágri kola aj s podporou vyše šiestich stoviek divákov zdolal úradujúceho bronzového medailistu HKM Šaľa 35:30. Považania získali rozhodujúci náskok v druhej desaťminútovke druhého polčasu, keď z 23:23 unikli na 30:25 a následne zvýšili aj na 31:25.
Prvé body v novom ročníku si pripísali na konto hráči HK Agro Topoľčany, ktorí uspeli na pôde Slovana Modra 20:18 (10:8). Modrania ešte 12 minút pred koncom vyhrávali 17:15, ale záver nezvládli, keď skórovali už iba raz, pričom inkasovali ešte päťkrát.