Načítavanie údajov ...

Na OH v Tokiu aj turnaj žien s reprízou finále z Ria

Nielen mužský hádzanársky turnaj na Hrách XXXII. olympiády v Tokiu bude mať rovnaké obsadenie ako v Riu de Janeiro. Boj o zlato spred piatich rokov si zopakujú aj reprezentantky Francúzska a ruské obhajkyne.
Francúzky, ktoré si len na poslednú chvíľu zaistili postup zo základnej skupiny, sa po štvrťfinálovom vyradení holandských majsteriek sveta nezľakli v semifinále ani v dobrej forme hrajúcich Švédok. Takisto ako v základnej skupine, kde sa v ich vzájomnom súboji zrodila remíza 28:28, sa aj teraz hrala vyrovnaná partia. Hádzanárky krajiny galského kohúta však v druhom polčase mierne naklonili vývoj na svoju stranu 29:27 (15:14) a druhýkrát si zahrajú finále. V Riu podľahli Ruskám 19:22.
Očakávania sprevádzalo druhé semifinále, v ktorom na seba narazili doteraz suverénne Nórky a zlepšujúce sa hráčky Ruského olympijského výboru (ROC). Ruské družstvo nepribrzdila ani skorá červená karta pre Annu Senovú za faul v 14. min. V závere prvého polčasu štvorgólovou šnúrou otočilo na 14:11 a rozhodujúci náskok získalo piatimi presnými zásahmi od 38. do 42. min, keď uniklo na 22:16. Nórky, úradujúce európske šampiónky, však predviedli výborný finiš, v 59. min sa dotiahli na 26:27, ale súperky svoj tesný náskok ubránili. Nepomohlo im ani 10 gólov Nory Mörkovej, ktorej na druhej strane s 9 gólmi sekundovala Anna Vjachirevová. Z postupu Ruska sa tešil aj slovenský asistent trénera Tomáš Hlavatý.
Finále je na programe v nedeľu 8. augusta od 8.00 h SELČ. Severské derby o bronz sa bude hrať v rovnaký deň od 4.00 h SELČ.

Výsledky piatkových stretnutí semifinále na olympijskom hádzanárskom turnaji v Tokiu:

ŽENY
Francúzsko – Švédsko 29:27 (15:14)
Najviac gólov: Zaadiová 7 – Carlsonová a Westbergová po 6

Nórsko – ROC 26:27 (11:14)
Najviac gólov: Mörková 10 – Vjachirevová 9

Autor: slovakhandball.sk

Foto: https://www.facebook.com/rushandball.ru

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022