Načítavanie údajov ...

V Topoľčanoch končí aj Farář, rozlúčka s vicemajstrovským tímom v stredu proti Šali

V stredu sa pred topoľčianskym publikom rozlúčia pivot Alexander Ivanov a tréner Pavel Farář

Zmeny súvisiace s finančnými pomermi po odchode prezidenta klubu a hlavného mecenáša Alexandra Malla sa v hádzanárskom tíme HK Agro Topoľčany nevyhli ani realizačnému tímu. Misia trénera Pavla Farářa sa skončí po dva a pol roku vzájomnej spolupráce, počas ktorej doviedol svojich zverencov k dvom extraligovým medailám – bronzu v ročníku 2016/2017 a striebru v sezóne 2017/2018.

„Korektne sme sa dohodli na ukončení jeho pôsobenia. V stredu odkoučuje ešte zápas proti Šali, navyše pripravil podklady pre prípravu na február a marec. Musím povedať, že sme sa rozišli v dobrom,“ informoval agentúru SITA nový prezident topoľčianskeho klubu Martin Miženko, ktorý si prial zotrvanie Farářa pri mužstve. Teraz musí hľadať jeho nástupcu.

K svojmu rozhodnutiu odísť z Topoľčian sa vyjadril aj Pavel Farář. „Vzhľadom k situácii v klube a finančným podmienkam, keď klub rieši každé euro, a navyše aj kvôli rodine sme sa dohodli minulý týždeň na predčasnom ukončení kontraktu. Boli to korektné rokovania. Chápem situáciu, v akej sa ocitol topoľčiansky klub, pre ktorý to nie je jednoduché. Už dávnejšie som sľúbil, že január určite dokončím. V stredu 30. januára zavŕšim moje pôsobenie posledným duelom na lavičke. Odchádzam s veľmi dobrými spomienkami. Ďakujem bývalému i súčasnému vedeniu HK Agro, že som tu mohol pôsobiť. Mrzí ma to a verím, že sa klub ešte zdvihne a ľudia, ktorí v ňom pôsobia, ho nenechajú padnúť. Prajem si, aby Topoľčany v blízkej budúcnosti opäť patrili medzi domácu hádzanársku špičku,“ uviedol pre agentúru SITA odchádzajúci český kouč, ktorý si zaspomínal aj na dve predchádzajúce sezóny v topoľčianskej hádzanej:

„Obe mali niečo do seba. V prvej sme ešte len dávali mužstvo dokopy, ale napriek tomu sa nám podarilo cieľ skončiť do 6. miesta premeniť na medailu. Ďalší rok sme chceli o niečo viac, čo sa nám tiež vyšlo. Najkrajšie okamihy prinieslo splnenie želania zdolať Tatran Prešov aspoň v jednom dueli play-off a potom posledný zápas finálovej série. Tatran v ňom síce dominoval, ale hralo sa pred fantastickým publikom vo vynikajúcej atmosfére, k čomu patrilo aj nasadenie mojich hráčov. To bola najväčšia satisfakcia a najväčší zážitok pre mňa ako trénera.“

Farář zatiaľ nepozná svoje nasledujúce pôsobisko, ale má predstavu o náplni najbližších dní: „Mojou prioritou je tráviť čas s rodinou a vynahradiť jej tie tri roky, počas ktorých som s ňou nemohol byť. Do budúcnosti však budem rád, keď niekto prejaví o moje služby záujem a ja sa rád vrátim k hádzanej.“

Ako je známe, topoľčiansky klub v uplynulých dňoch uvoľnil viacero hráčskych opôr – Marek Hlinka (Zubří), Ľubomír Jadroň, Patrik Králik (obaja HKM Šaľa), Dávid Michalka (MHK Piešťany), Branislav Cigáň (Dukla Praha), Alexander Ivanov (zatiaľ bez angažmánu). Navyše otázne je zotrvanie Juraja Briatku.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022