Načítavanie údajov ...

V Žiline najviac pódiových umiestnení pre HC DAC Dunajská Streda, uspeli aj kluby zo Šale

V Žiline sa v závere uplynulého týždňa uskutočnilo veľké letné mládežnícke podujatie Slovak Open Handball (SOH) vo vekových kategóriách do 12 a 14 rokov a Mini Open Handball (MOH) do 10 rokov.

V kategóriách prípravky, mladšieho a staršieho žiactva sa predstavilo dovedna osem desiatok tímov. Najúspešnejším klubom bol HC DAC Dunajská Streda, ktorého mladšie i staršie žiačky sa stali víťazkami a v prípravke dievčat patrila družstvu zo Žitného ostrova 3. priečka. Tú obsadilo aj „béčko“ DAC medzi staršími žiačkami. Trikrát sa na pódiu ocitli zástupcovia TJ Strojár Malacky (mladší žiaci, prípravka chlapci i dievčatá /tu spolu aj s Rohožníkom/, 1 – 0 – 2) a HK Slovan Duslo Šaľa (mladšie a staršie žiačky, prípravka dievčatá / 0 – 2 – 1), dvakrát sa do prvej trojky dostali družstvá HŠK Legends Šaľa (mladší žiaci, prípravka chlapci /1 – 1 – 0) a Tatran Prešov (starší a mladší žiaci / 1 – 0 – 1). Jedno prvenstvo patrilo starším žiakom bratislavského ŠKP.

Na vydarenej akcii sa pod usporiadateľskou taktovkou hádzanárskeho klubu Slovan Malá Fatra Žilina zišlo vyše 1000 účastníkov vrátane realizačných tímov.

Konečné poradie v jednotlivých kategóriách na Slovak Open Handball (SOH) vo vekových kategóriách do 12 a 14 rokov a Mini Open Handball (MOH) do 10 rokov v Žiline (2. – 4. 7. 2021):

Mladšie žiačky:
1. DAC Dunajská Streda „A“, 2. HC Tatran Stupava, 3. HK Slovan Duslo Šaľa „A“
Najlepšia hráčka: Bianka Nagy (DAC), najlepšia strelkyňa: Mária Bartková (Žilina), najlepšia brankárka: Alexandra Polášová (Sereď).

Mladší žiaci:
1. Tatran Prešov, 2. HŠK Legends Šaľa, 3. TJ Strojár Malacky
Najlepší brankár: Štefan Kríž (Trebišov), najlepší hráč a strelec: Majský (Tatran Prešov).

Staršie žiačky:
1. DAC Dunajská Streda „A“, 2. HK Slovan Duslo Šaľa, 3. DAC Dunajská Streda „B“
Najlepšia brankárka: Valéria Jančeková (Partizánske), najlepšia hráčka: Laura Kitti Beke (DAC „A“), najlepšia strelkyňa: Regina Šejirmanová (ŠKP Bratislava).

Starší žiaci:
1. ŠKP Bratislava, 2. ŠK Zemplín Trebišov, 3. Tatran Prešov
Najlepší hráč: Šimon Karvaš (Trebišov), najlepší strelec: Lukáš Pacek (ŠKP Bratislava), najlepší brankár: Dominik Holboj (Žilina).

Mini chlapci (prípravka):
1. HŠK Legends Šaľa, 2. HKM Slovan Šaľa, 3. TJ Strojár Malacky
Najlepší brankár: Michal Takáč (SMF HK Žilina „B“), najlepší hráč: Nikolaj Stachovič (Modra), najlepší strelec: Adam Marek (THA Martin).

Mini dievčatá (prípravka):
1. TJ Strojár Malacky/Rohožník, 2. HK Slovan Duslo Šaľa, 3. DAC Dunajská Streda „A“
Najlepšia brankárka: Sofia Mária Gazdagová (ŠK Zemplín Trebišov), najlepšia hráčka: Adela Cormanová (TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník), najlepšia strelkyňa: Lea Fogelová (HK Slávia Sereď).

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Hádzaná Žilina

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022