Vicemajster SR potrápil Victor Stavropoľ, ale na lídra ruskej ligy na Považí tesne nestačil

Hádzanári MŠK Považská Bystrica vstúpili do bojov na európskej scéne tesnou domácou prehrou. Zverenci trénera Václava Straku odohrali v sobotňajšom prvom zápase 3. kola Vyzývacieho pohára mužov (Challenge Cup), v ktorom to v uplynulých troch edíciách dotiahli až do osemfinále, vyrovnanú partiu s ruským HC Victor Stavropoľ, ale pred svojimi fanúšikmi mu napokon podľahli 27:29 (13:17). Úradujúci slovenský vicemajster bude mať ešte šancu prebojovať sa medzi 16 najlepších tímov tejto súťaže. Pred sebou má totiž odvetu, ktorá sa bude hrať o týždeň v nedeľu 24. novembra od 17.00 h miestneho času na pôde lídra ruskej ligy.

Výsledok – Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2019/2020 – 3. kolo – prvý zápas (odveta je na programe 24. 11. o 15.00 h SEČ) – sobota:
MŠK Považská Bystrica (SR) – HC Victor Stavropoľ (Rus.) 27:29 (13:17)
Zostava a góly MŠK: Kovačin, Pčola, M. Dobroň – Sloboda, Bystrický 1, Ivanicja 5, Maliar, Burnazovič, Petryčenko 3, Jurák 6, M. Briatka 2, Štefina, Zábavčík, Vallo 8, E. Valášek, Mar. Gardian 2
Najviac gólov za Victor: Kuriotkov 8
Pok. hody: 4/3 – 4/3, vylúčení: 2 – 3, rozhodovali: Em. Aghakiši a Er. Aghakiši (obaja Azerb.), 1200 divákov

V úvode domáci tesne vyhrávali, napríklad v 7. min 3:2, ale vo zvyšnom priebehu museli doťahovať náskok súpera. Ten po necelej štvrťhodine viedol 8:6 a v závere I. polčasu svoj náskok zdvojnásobil na 17:13. Po zmene strán sa Považania snažili odstup zmazať, aj sa im to darilo, ale preklopiť skóre na svoju stranu nie. Stavropoľ v 56. min zvýšil na 27:25 a potom aj 29:26, čím definitívne rozhodol o svojom triumfe na považskobystrickej palubovke. Slovenský vicemajster následne ešte skorigoval prehru a uzavrel gólový účet duelu (27:29).

Hlas:
Václav Straka (tréner P. Bystrice): „Zápas sa musel páčiť, od úvodu sa hralo vo vysokom tempe, obe družstvá predvádzali rýchlu hádzanú. My sme išli v úvode do vedenia, potom sa hra prelievala a v závere I. polčasu získal náskok náš súper. Väčšinu druhého polčasu sme sa doťahovali, zlepšili sme obranu a inkasovali len 12 gólov. Škoda záverečnej desaťminútovky, v ktorej sme spravili technické chyby aj pod vplyvom únavy a nedotiahli sme to aspoň k zisku bodu. Chalani predviedli dobrý a bojovný výkon. Treba uznať kvalitu súpera, s ktorým sme odohrali vyrovnaný duel a diváci nás odmenili potleskom.“

Autor: SITA, Foto: Barbora Martikánová