Načítavanie údajov ...

Weibelová pokračuje tam, kde vlani skončila – v popredí poradia kanonierok

Slovenská spojka po vážnom zranení opäť pri streleckej chuti

Lucia Weibelová sa v najvyššej švajčiarskej súťaži žien vypracovala medzi obávané kanonierky. Pred rokom sa stala najlepšou strelkyňou súťaže, v uplynulom ročníku patrila až do svojho vážneho zranenia tiež medzi elitné strelkyne a v aktuálnej sezóne opäť takpovediac trhá siete súperov. V poradí kanonierok SPAR Premium League figurovala v úvode novembra na 2. mieste. Po víkendových dueloch, v ktorých jej tím pauzoval, klesla na 6. pozíciu so sedemgólovým odstupom na vedúcu trio majúce na konte viac odohraných duelov. Jednou z trojice na čele je Sibylle Schererová z LK Zug. Paradoxne, práve po jej zákroku sa Weibelová vlani zranila a sezóna sa pre ňu predčasne skončila. Schererová však odohrala o dva duely viac ako slovenská spojka DHB Rotweiss Thun. Weibelová v štyroch ligových súbojoch nastrieľala 34 gólov (9+11+4+10), čo jej dáva vynikajúci priemer 8,5 gólu na zápas.
Tridsaťsedemročná ľavá spojka 4. tímu aktuálnej tabuľky švajčiarskej ligy svoj návrat do streleckej formy, pôsobenie v Thune i najbližšie ciele priblížila v rozhovore pre slovakhandball.sk.

Podľa štatistík to vyzerá, že po minulosezónnom vážnom zranení ste opäť vo výbornej streleckej forme. Ako to vnímate?
– Teším sa, že som sa vrátila naspäť vo výbornej forme, akú som mala pred zranením. Cítim sa výborne, zdravotne som fit a verím, že aj v tejto sezóne budem prínosom pre naše družstvo.

Bol náročný návrat na palubovku po tom, čo ste si takto pred rokom roztrhli predný skrížený väz?
– Áno, stalo sa to pred rokom a bolo to náročné obdobie. Vyžaduje si to čas a najmä veľa práce – fyzickej aj psychickej. Tu vo Švajčiarsku som mala výborného fyzioterapeuta, čo mi veľmi pomohlo k návratu v dobrej forme.

Dá sa povedať, že na predchádzajúcu sezónu by ste najradšej zabudli? Najskôr vážne zranenie a potom ju narušila pandémia koronavírusu…
– Samozrejme, že to mrzí, pretože sme to mali dobre rozbehnuté. Je za nami menej úspešný rok, ale aj to patrí k športu. V podstate som však už aj zabudla, že som mala operáciu. Pokiaľ ide o pandémiu, bohužiaľ, to neobišlo ani nás. Spôsobilo to prerušenie sezóny, na druhej strene mne to určite pomohlo dať sa rýchlejšie zdravotne dokopy.

V Thune pôsobíte už štvrtú sezónu. Pred aktuálnou ste neuvažovali o zmene dresu, prípadne nezaujímali sa o vás aj renomovanejšie kluby?
– Samozrejme, že som mala aj nejaké ponuky zo zahraničných klubov, ale v Thune som už ako doma. Cítim sa tu naozaj výborne, máme perfektné zázemie. Som maximálne spokojná a k tomu je Thun jedno úžasné mesto, z ktorého by sa mi ťažko odchádzalo.

V sezóne 2018/2019 ste boli najlepšou strelkyňou súťaže, v uplynulej ste do zranenia boli tiež na čele poradia kanonierok. Nedávajú si na vás obrany súperov väčší pozor?
– Veľmi si vážim toto ocenenie, ale je to aj zásluha práce celého môjho družstva. V uplynulej sezóne som bola tiež rozbehnutá. Bohužiaľ, zranenie ma zastavilo. Súperky si dávajú pozor, určite sa každé družstvo na to pripravuje, ale tak možno zohrávajú svoju rolu rutina a skúsenosti na mojej strane.

V štyroch dueloch ste dosiahli 34 gólov. Spokojná s touto bilanciou, keď v troch vystúpeniach ste atakovali dvojciferný počet presných zásahov?
– Určite ma to teší a oveľa viac, ak mojimi gólmi prispejem aj k víťazstvu. Žiaľ, už tri zápasy nám odložili pre pandémiu. Najvyššia súťaž však zatiaľ pokračuje ďalej za sprísnených opatrení, ale to sa môže zo dňa na deň zmeniť.

Iba pri doteraz jedinej prehre – s Zugom (24:29) ste skórovali „iba“ štyrikrát. Cítili ste aj vy, že ste nastúpili proti kvalitnejšiemu protivníkovi?
– Zug patrí medzi kvalitnejších súperov. Možno sme to nezvládli takticky, avšak máme mladý tím a v súčasnosti veľa zranených hráčok. Proti Zugu som sa pred rokom zranila a ešte aj na domácej palubovke, takže som bola opatrnejšia, no som rada, že tento zápas je už za mnou…

Akú sú vaše ciele osobné i klubové v aktuálnom ročníku?
– Ciele sú vždy tie najvyššie, či už osobné alebo tiež klubové. Po ročnej pauze som v podstate odohrala len štyri súťažné duely a verím, že moja forma sa od zápasu k zápasu bude ešte zlepšovať. Verím, že aj tento rok postúpime do play-off a prípadne zabojujeme aj o majstrovský titul…

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/RotweissThun

Najnovšie news

16. Sep, 2022

Šesťgólový Hajko

V strede týždňa bolo v európskych hádzanárskych ligách na programe niekoľko zápasov so slovenskou…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022