Načítavanie údajov ...

Ženy a dorastenky Iuventy počas víkendu nútene pauzujú pre podozrenie na COVID-19

Družstvo Iuventy Michalovce trénuje v obmedzenom režime a jeho členovia sú izolovaní

Hádzanárky Iuventy Michalovce budú mať počas nadchádzajúceho víkendu neplánované voľno. V klube zo Zemplína opäť šarapatí koronavírus. Športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej (SZH) pre podozrenie na ochorenie COVID-19 rozhodla vo štvrtok o odložení sobotňajšieho duelu 3. kola MOL ligy žien DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovce i zápasov I. dorasteneckej ligy v kategórii mladších i starších dorasteniek HC DAC Dunajská Streda – Iuventa Michalovce. Náhradné termíny budú známe po dohode so zainteresovanými družstvami.

V Iuvente mali problém s koronavírusom už aj počas letných mesiacov. Vtedy museli pre pozitívny test jednej z hráčok dokonca na dva týždne prerušiť letnú prípravu a zavrieť svoju Chemkostav arénu. Ako informuje portál Noviny Zemplína, k tomu tentoraz nepríde. Inkriminovanú hráčku spoločne s kádrom včas izolovali. Problém vyvstal po pondelkovom testovaní.

„Môžem túto informáciu potvrdiť. V októbri nás čakajú zápasy v pohárovej Európe a sme povinní mať otestované celé družstvo aj s realizačným tímom. Všetky testy boli až na jednu hráčku negatívne. Tú sme poslali na opakovaný test, ktorý bol tiež negatívny. Hráčka je bez príznakov a absolvovala tretí test, na ktorého výsledky teraz čakáme,“ vysvetlil pre Noviny Zemplína športový riaditeľ klubu Ján Beňadik a aktuálnej situácii dodal: „Družstvo trénuje v obmedzenom režime, bez kontaktu s ostatnými. Dá sa povedať, že jeho členovia sú izolovaní od sveta, zdržujú sa iba v hale na tréningoch a na bytoch. Budúci pondelok ešte raz pretestujeme celé družstvo a v prípade negatívnych testov môžeme ďalej pokračovať v tréningovom i hernom procese.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022