Načítavanie údajov ...

Žernovič zahviezdil aj proti Ďurišovmu Gyöngyösu

Po hviezdnych chvíľach v zápase Ruskom predviedol svoje brankárske kvality aj v najvyššej maďarskej súťaži

Hviezdou nedávneho kvalifikačného súboja o postup na ME 2020 proti Rusku bol nepochybne Marián Žernovič. Zo zákrokov 27-ročného brankára mali Rusi doslova hlavybôľ. Zneškodnil im päť pokutových hodov a pochytal aj množstvo ďalších gólových príležitostí. Zdá sa, že Žernovič si formu z národného tímu SR preniesol aj do klubu. V bránke maďarského Ferencvárosu čaroval proti Gyöngyösu (34:21), keď podal výkon hodný zaradenia do zostavy kola. Potom ešte prispel aj k tesnému triumfu budapeštianskeho družstva na pôde Dabasu (31:30). Viac o svojom úspešnom brankárskom počínaní, prípadných záujemcoch o jeho služby či súboji s reprezentačným kolegom Ľubomírom Ďurišom prezradil odchovanec hádzanej v Považskej Bystrici v rozhovore pre slovakhandball.sk.

Nadviazali ste na vynikajúcu fazónu z reprezentácie po návrate do klubu aj v ligovej súťaži?
– Myslím si, že v prvom rade je to zásluha celého tímu. Proti Gyöngyösu sme veľmi dobre bránili, dovolím si povedať, že sme mali najlepšiu defenzívu v doterajšom priebehu sezóny, takže v bránke to bolo o to ľahšie. V Dabasi dostal najskôr príležitosť môj brankársky kolega Rade Mijatovič. Mňa tréner vytiahol na druhý polčas. Aj keď sme nepodali vynikajúci výkon, dôležité je, že sme vyhrali.

Cítite po vašom úspešnom vystúpení v reprezentácii väčšiu istotu či sebadôveru?
– Stretnutia ako proti Rusku pomáhajú k väčšiemu sebavedomiu. Od začiatku sezóny na tom pracujem aj v klube, kde máme mentálneho kouča. Ten nám stále vtĺka do hlavy, aby sme si vždy verili. Hoci nám spomenutý kvalifikačný duel výsledkovo nevyšiel podľa želania, ukázali sme, že aj proti velikánom ako Rusko dokážeme zahrať.

Všimli si v klube váš famózny výkon proti Rusom a nepodpichovali vás spoluhráči, že ste to ideálne nenačasovali a nezatiahli roletu už o tri dni skôr proti Maďarom?
– Áno, neušlo to pozornosti ľudí v klube. Samozrejme, nevyhol som sa ani podpichovaniu zo strany spoluhráčov. Všetko však bolo tak, ako má byť. Zagratulovali mi a zároveň sa vyjadrili, že dúfajú v pokračovanie mojich výkonov aj v klubovom drese. Tréner videl, že mi to s Rusmi išlo, a zrejme preto mi dal dôveru aj proti Gyöngyösu. Tam to tiež vyšlo, aj keď to nebol ľahký zápas, hoci výsledok hovorí niečo iné. Náš súper bol však vo forme a my sme ho doma doslova zničili.

Neozvali sa po reprezentačnom týždni nejakí záujemcovia o vaše služby?
– Nie, zatiaľ nie, teda aspoň o tom neviem. S mojím manažérom som nebol v tejto súvislosti v kontakte, hoci veľmi chcel záznam z kvalifikačného duelu s Rusmi. Aktuálne sa sústredím na klubové povinnosti v FTC.

Ako vyzerá vaša budúcnosť v Ferencvárosi?
– Zmluvu mám do konca sezóny. Neviem, aké majú so mnou zámery. V klube však majú veľké plány. Aspoň čo som počul, chcú vybudovať veľký tím. V minulej sezóne sme sa ledva zachránili, v lete prišli výrazné posily, dotiahli hviezdnych hráčov. Uvidíme, čo bude o rok. Momentálne neviem, či rátajú aj so mnou.

Marián Žernovič v zostave kola

V lige vám po ostatných dvoch výhrach patrí 6. miesto, vládne spokojnosť s doterajším účinkovaním?
– Zatiaľ je to celkom fajn. Prehrali sme trikrát, z toho sme mohli vyhrať len v Komló. Ostatné stretnutia sme zvládli. Kľúčové duely s tímami ašpirujúcimi na umiestnenie okolo 4. miesta nás ešte len čakajú. Dôležité body sme si priniesli z palubovky Dabasu. Možno nám to psychicky pomôže.

Gyöngyös ste hladko zdolali, keď ste inkasovali len 21 gólov. Ako vyznel váš súboj s reprezentačným kolegom a tiež považskobystrickým odchovancom Ľubomírom Ďurišom?
– Samozrejme, podpichovali sme sa už pred stretnutím. ´Bejby´ sa v ňom presadil strelecky, dal mi štyri góly, ale on proti mne vždy skóruje. Nejaké strely mi leteli okolo hlavy, ale potom sa mi ospravedlňoval. Neviem, koľko pokusov som mu chytil. On bol smutný z toho, že to bol jednoznačný zápas v náš prospech. Nechcel, aby to takto dopadlo. My sme však radi, že nám to takto vyšlo.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: FTC Kézilabda Facebook

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022