Načítavanie údajov ...

10 najhorúcejších prestupov v Slovnaft Handball Extralige

Letné prestupové obdobie prinieslo aj v slovenských hádzanárskych vodách niekoľko zaujímavých prestupov. Vďaka týmto prestupom sa tak fanúšikovia môžu tešiť, že v sezóne 2018/2019 uvidia na palubovkách Slovnaft Handball Extraligy aj hráčov s reprezentačnými skúsenosťami, z ktorých niektorí hrávali v najlepších hádzanárskych ligách na svete. Okrem slovenských reprezentantov sa niektoré kluby posilnili aj o legionárov zo zahraničia, ktorí budú oživením a prínosom našej najvyššej hádzanárskej súťaže. Slovakhandball.sk dal dokopy 10 najzaujímavejších transferov pred novou sezónou Slovnaft Handball Extraligy.

10. Yevhen Rakatynets – Strojár Malacky

Nová posila Malaciek prichádza na Záhorie z ukrajinskej Odesy. Ľavoruký hráč, ktorý bude  za Strojár nastupovať na poste pravého krídla a pravej spojky by mohol byť po Burnazovičovi ďalším vydareným „legionárskym“ ťahom tímu trénera Sakára. Malacky v minulej sezóne zaznamenali niekoľko zaujímavých výsledkov ako napríklad domácu remízu s neskorším vicemajstrom z Topoľčian a v sezóne 2018/2019 budú chcieť určite bojovať o vyššie priečky ako tomu bolo v minulom ročníku SHE.

9. Alexander Petrov – HK Agro Topoľčany

Vysoká ukrajinská spojka, ktorá na Slovensku hrávala za WinLand Michalovce a neskôr HC Sporta Hlohovec je jedinou posilou úradujúceho vicemajstra z Topoľčian, ktorý inak káder posilnil výlučne len dorastencami. „Skúšali sme ho už v januári, ide o typovo výborného hráča, ktorý meria cez dva metre a naposledy hral v Turecku.“ predstavil novú posilu tréner Žochárov Pavel Farář.

8. Tomáš Tschur – MHC Štart Nové Zámky

Modranský odchovanec Tomáš Tschur odchádza z HC Sporta Hlohovec a smeruje do MHC Štart Nové Zámky, v ktorom už pôsobil od februára 2016 do konca sezóny 2015/2016. V nej sa stal jednoznačným kráľom strelcom hádzanárskej Extraligy po základnej a nadstavbovej časti ročníka so 184 gólmi v 26 zápasoch. Stredná spojka okrem Modry pôsobila ešte aj v ŠKP Bratislava a UHC Gänserndorf. Spolu s ďalšou novozámockou posilou Gabrielom Vadkertim tak vytvoria na strednej spojke silný tandem, čím by tak najväčšia sila Štartu mala spočívať práve na poste rozohrávača.

7. Michal Holdoš – HC Sporta Hlohovec

Hádzanár so skúsenosťami zo slovenskej reprezentácie Michal Holdoš sa vracia naspäť do mesta ruží, kde bude v sezóne 2018/2019 hrať za HC Sporta Hlohovec. Holdoš sa v lete 2010 stal hráčom klubu Tatabánya Carbonex KC, kam zamieril z extraligového HC Štart Nové Zámky. Hneď však odišiel na hosťovanie do družstva nováčika Budapest Bank ligy VSE Uniqa Pécs. Potom ho Tatabánya v sezóne 2011/2012 zapožičala HC winLand Michalovce. Od ročníka 2012/2013 už pôsobil v HC Sporta Hlohovec, kde rodák z Bojníc zotrval do leta 2016. Potom odišiel do CYEB-Budakalász FKC, s ktorým obsadil v nováčikovskej sezóne 4. miesto.  Následne pokračovala 26-ročná dvojmetrová spojka v švajčiarskom druholigovom tíme HS Biel.

6. Gabriel Vadkerti – MHC Štart Nové Zámky

Gabriel Vadkerti pred rokom zamieril z Nových Zámkov k regionálnemu rivalovi HKM Šaľa, s ktorým skončil v Slovnaft handball extralige na 4. priečke. Vadkerti predtým naposledy pôsobil v HC Štart Nové Zámky, ktorého je odchovancom, v súťažnom ročníku 2016/2017. Pred návratom domov účinkoval v Maďarsku. Najskôr hrával za DKSE-Hotel Lycium Debrecín a Gyöngyösi KK (oba v 2009/2010), od sezóny 2010/2011 za Csurgói KK, s krátkou výnimkou v ročníku 2014/2015, keď sa ocitol na hosťovaní v PLER KC Budapešť. Tridsaťtriročná stredná spojka má v drese reprezentácie SR na konte aj štart na ME 2008 v Nórsku.

5. Rares-Marian Fodorean – HKM Šaľa

Tento 19-ročný hráč (nar. 5.11.1998) hrajúci na poste ľavej spojky a merajúci 202 cm strávil väčšinu svojej kariéry v Španielsku, kam sa presťahoval už v roku 2003. Mládežnícke roky strávil v španielskom klube Sport Club BM Almozara, v roku 2016 pôsobil pol roka v rumunskom tíme AHC Potaisa Turda a následne odohral 2 sezóny v Huesce. Fodorean by mal zaplátať dieru v spojkovom rade HKM Šaľa po konci kariéry Františka Šulca ml. a odchode Vladimíra Guzyho. Rumunský hráč nastúpil už aj v dvoch prípravných zápasoch proti Novým Zámkom, v ktorých zaznamenal dokopy 6 gólov.

4. Marek Mikéci – ŠKP Bratislava

Slovenský hádzanár Marek Mikéci uzavrel nemeckú kapitolu svojej doterajšej kariéry a vrátil sa do ŠKP Bratislava, v ktorom už hrával v rokoch 2003 – 2006. Ľavák Mikéci využiteľný na poste pravej spojky i krídla strávil v Nemecku šesť rokov. Naposledy pôsobil v treťoligovom klube OHV Aurich. Do leta 2017 hrával za SG VTB Altjührden (v minulosti klub vystupoval pod názvom HSG Varel-Friesland). Marek Mikéci si na Slovensku obliekal dresy klubov HC Štart Nové Zámky, Tatran Prešov a ŠKP Bratislava. Rodák z Galanty patril aj do kádra reprezentácie mužov Slovenska, s ktorou sa predstavil na majstrovstvách Európy 2008 v Nórsku a o štyri roky neskôr v Srbsku. V ŠKP Bratislava by mal byť náhradou za Mareka Korbela, ktorý zamieril do českého Zubří.

3. Titouan Afanou Gatine – Tatran Prešov

Dvadsaťtriročný ľavák prichádza do centra Šariša z parížskeho klubu St. Germain, kde však hrával za B-tím. V minulosti pôsobil aj v Saint-Raphaël Var Handball. „Gatine je využiteľný v útoku na poste pravej spojky i v obrane. Je to mladý hráč a veríme, že vhodne zapadne do mladého kolektívu,“ citoval generálneho manažéra Tatrana Miroslav Benický denník Šport, ktorý informoval o príchode lyonského rodáka spolu s denníkom Korzár.

Gatine je prvým Francúzom, ktorý sa upísal Tatranu Prešov. Ako vravel, mesto si trochu už prezrel. Všimli sme si ale, ako sa rozhliadal po príchode aj v priestoroch THA.

„Nejaké informácie o prostredí haly, o klube, o slovenskej hádzanej som mal od Januša Lapajneho, niečo som sa dozvedel z internetu. Aj preto moje rozhodovanie prijať či neprijať ponuku z Prešova bolo jednoduchšie. Tatran je európsky rešpektovaným klubom a rád by som k jeho kvalite svojím dielom v budúcnosti prispel aj ja. Chlapci v tíme sú ‚sympaťáci‘, dozaista aj dobrí hádzanári. Veľmi dobrý dojem mám aj zo samotnej haly, takže sa nádejam, že do tohto prostredia dobre zapadnem a pre Tatran budem užitočným hráčom.“ povedal Francúz pre Denník Korzár.

2. Andrej Petro – HKM Šaľa

Súčasťou šalianskeho kádra bude v sezóne 2018/2019 Andrej Petro. Robustný pivot, ktorý patrí do slovenského reprezentačného tímu, sa tak vracia do rodného mesta. Tridsaťdvaročný Petro hrával od januára 2016 až do konca sezóny 2017/2018 za maďarský klub Eger SBS Eszterházy SZS (bilancia: 88 stretnutí a 211 gólov). Na Slovensku vstúpil na ligovú scénu ako hráč ŠKP Bratislava. Šaliansky rodák si potom obliekal dresy francúzskeho US Ivry, švajčiarskeho Kadetten Schaffhausen, v rokoch 2009 – 2011 pôsobil v tíme Kecskeméti KSE, odkiaľ zamierili do nemeckého druholigového DHC Rheinland Dormagen a následne do Tatrana Prešov, z ktorého odišiel do spomenutého Egeru. Už niekoľko rokov patrí k stabilným členom reprezentácie SR, s ktorou si zahral na MS i ME.

1 . Martin Straňovský – Tatran Prešov

Tím slovenského hádzanárskeho majstra Tatran Prešov od  sezóny 2018/2019 posilní minimálne na tri roky 32-ročný dlhoročný slovenský reprezentant Martin Straňovský. Bývalý hráč španielskych klubov Real Ademar Leon, v ktorom sa dvakrát dostal do najlepšej dvadsiatky strelcov Ligy majstrov, i hviezdneho klubu FC Barcelona, s ktorou v rokoch 2013 a 2014 oslavoval dva španielske ligové tituly a zahral si finále Ligy majstrov, prichádza do Prešova po štvorročnom pôsobení v nemeckom klube HC Erlangen. Martin Straňovský bude v Tatrane obliekať zeleno-biely dres so svojim tradičným číslom 24.

„Rozmýšľal som síce, že ešte 2-3 roky potiahnem vonku, ale napokon vyhralo to, že sa chceme vrátiť. A kde inde, ako do najlepšieho klubu na Slovensku.“ povedal Straňovský, ktorý si v tejto sezóne s Tatranom zahrá aj v skupinovej fáze prestížnej Ligy majstrov.

Veľa si od príchodu Martina Straňovského do mladého tímu Tatrana sľubuje tréner Prešova Slavko Goluža: „Som veľmi rád, že sa nám podarilo podpísať Martina Straňovského. O kvalitách takého skúseného hráča, akým je Martin, je zbytočné diskutovať. Sám som ešte proti nemu hral, keď hrával za Ademar Leon.“

Vidieť na extraligových palubovkách bývalého hráča FC Barcelona bude určite veľkým lákadlom pre všetkých fanúšikov na Slovenku. Pútať bude taktiež bratský súboj Martina proti Tomášovi v drese Nových Zámkov.

 

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022