Slovenský pohár v hádzanej žien 2024/2025 spoznal v stredu večer dvoch zostávajúcich semifinalistov. K dvojici MŠK Iuventa Michalovce (obhajca) a HC DAC Dunajská Streda, ktorá mala vo štvrťfinálovom 1. kole voľno, pribudli HK Slovan Duslo Šaľa a HC Tatran Stupava. Oba tímy naplnili papierové predpoklady.

Šalianky s výrazne omladenou zostavou odohrali vyrovnanú partiu v Prešove, pričom s miestnym družstvom ŠŠK prehrávali v druhom polčase trojgólovým rozdielom a päť minút pred koncom bol ešte nerozhodný stav 27:27. V závere sa však prejavili skúsenosti i kvalita hostiek, ktoré strhli víťazstvo na svoju stranu (31:28).

Duel na Záhorí mal po úvodnej štvrťhodine, v ktorej boli hostky chvíľu vo vedení, jednoznačný priebeh. Stupavčanky deklasovali hráčky tímu Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 46:14 a môžu sa tešiť na súboj s niektorým z trojice účastníkov MOL ligy.

Dvojice semifinále vyžrebujú vo štvrtok 17. októbra.

Výsledky stredajších stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára v hádzanej žien 2024/2025 (hralo sa na 1 zápas):

HC Tatran Stupava - Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 46:14 (21:9)
Najviac gólov: H. Karkušová 8 - Slováčková 4

ŠŠK Prešov - HK Slovan Duslo Šaľa 28:31 (16:16)
Najviac gólov: Holubová 6 - Ščípová 11/5