Hádzanárkam HK Slovan Duslo Šaľa podarilo uspieť v 2. kole Európskeho pohára žien 2023/2024. Po piatkovom zakopnutí v podobe prehry 30:31 (15:16) im vyšiel reparát. V nedeľňajšej odvete, ktorú tiež odohrali na domácej palubovke, zvíťazili nad talianskym družstvom Cassa Rurale Pontinia 34:29 (14:12). Zverenky trénera Petra Pčolu boli v súčte dvojzápasu lepšie o štyri góly, a tak postúpili do 3. kola.

Aj v úvode odvetného stretnutia bola hra vyrovnaná. Šaliankam sa však po necelých 20 minútach podarilo odskočiť na 10:7, do prestávky sa ich náskok mierne zmenšil. Po zmene strán však opäť začali zvyšovať svoje vedenie, Ščípová v 38. min upravila z pokutového hodu na 19:14. Pred záverečnou desaťminútovkou bolo 25:19 a o chvíľu neskôr 28:21 pre Duslo. Talianky sa vzápätí viackrát dotiahli na rozdiel štyroch gólov, ale vývoj v boji o postup už nedokázali zvrátiť.

Výsledok - Európsky pohár žien 2023/2024 - 2. kolo - odveta - nedeľa:

Cassa Rurale Pontinia (Tal.) - HK Slovan Duslo Šaľa (SR) 29:34 (12:14), hralo sa v Šali, prvý zápas 31:30, do 3. kola postupuje Šaľa
Najviac gólov: Lucariniová 6, Poddová 6/3, Conteová 4 - Ščípová 10/3, Takáčová a Pastoreková po 5, Pócsíková 5/1
pok. hody: 3/3 - 5/4, vylúčené: 6 - 5, rozhodovali: Jankauskas a Jencevičius (obaja Lit.), 400 divákov