Hádzanárky Iuventy Michalovce potvrdili pozíciu suverénneho lídra MOL ligy žien 2023/2024. Zverenky trénera Petra Kostku v stredajšej predohrávke 21. kola zdolali pred svojimi fanúšikmi družstvo HC Zlín 42:23, pričom už po polčase mali dvojciferný náskok. Zemplínčanky si vybojovali mečbal na celkový triumf v spoločnej slovensko-českej súťaži, keď zo zostávajúcich troch vystúpení im stačí získať dva body bez ohľadu na ostatné výsledky. Premeniť ho budú môcť už v sobotu opäť doma proti Plzni.

Zlín v 27. min zaostával len o šesť gólov (12:18), ale do prestávky ešte štyrikrát inkasoval. Michalovčanky však po zmene strán spustili gólový uragán. Za necelých osem minút zvýšili svoje vedenie na 29:13 a napokon dosiahli 19-gólové víťazstvo.

Výsledok stredajšej predohrávky 21. kola MOL ligy žien 2023/2024:
MŠK Iuventa Michalovce - Handball club Zlín 42:23 (22:12)
Najviac gólov: Soskydová 9, Habánková 8/5, Radovičová 5 - Kříčková 9, D. Šimková 7/5, Polomíková 2, Mizerová 2/1
Pok. hody: 5/5 - 6/6, vylúčené: 5 - 5, ČK: 60. Soskydová (Iuventa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Bednár a Palovčák (obaja SR), 350 divákov